Дітей з ожирінням стало в чотири рази більше

За 30 років кількість дітей з ожирінням зросла в чотири рази: результати дослідження

Поширення дитячого ожиріння

Підтримка особистісного здоров'я: акценти

Станом на 2022 рік у 159 мільйонів дітей діагностували ожиріння, що в 4 рази більше, ніж 30 років тому. Серед дорослих цей показник збільшився у 2 рази: з приблизно 450 до 880 мільйонів.

Таку інформацію зазначено в результатах дослідження, організованого за сумісництва Всесвітньої організації охорони здоров’я. 

Під час проведення дослідження вчені проаналізували зміну індексу маси тіла за понад 30 років у 220 мільйонів людей з більше ніж 190 країн світу. 

Відповідно до результатів фіхивців, епідемія ожиріння, яка в 1990 році була помітна переважно серед дорослих, наразі поширюється на дітей та підлітків шкільного віку. Зокрема:

  • у 2022 році 6,9% усіх дівчат мали діагностоване ожиріння; у 1990 році цей показник був — 1,7%;
  • 2 роки тому на ожиріння страждали 9,3% хлопців, у 1990 році — до 2,1%.
  • у жінок рівень ожиріння зріс з 8,8% до 18,5%;
  • серед чоловіків — з 4,8% до 14%.

Окрім того, за результатами дослідження, частка хлопців-підлітків, які мали недостатню вагу, скоротилася за цей період на більше ніж третину, а дівчат — на 20%. Більш втішні результати можна помітити й серед дорослого населення. Так, кількість чоловіків і жінок, які страждали від недостатньої ваги, упродовж 32 років зменшилася вдвічі.

За інформацією УП

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
4920

Цифровізація української освіти: реалізація, проблеми і перспективи

Через необхідність дистанційного навчання актуальним і перспективним напрямом розвитку вітчизняної системи освіти стала її цифровізація. Що вона передбачає, з якими проблемами зіткнулись розробники Національної платформи цифрової освіти, що чекає педагогів і здобувачів освіти в перспективі – у нашій статті
10331

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді