Близько 100 проявів булінгу в школах зафіксовано в 2023 році

У 2023 році в Україні відкрили майже 100 справ про булінг у школах

Статистика булінгу в школах за 2023 рік

Формувальне оцінювання: способи та інструменти залучення учнів

У 2023 році в Україні відкрили 96 справ про булінг у закладах освіти. Протягом останніх п’яти років їхня загальна кількість сягнула 614.

Відповідно до результатів дослідження ЮНІСЕФ, в Україні 67% підлітків від 11 до 17 років зазнавали булінгу або стикалися з цією проблемою.

Зокрема, у звіті PISA-2022 зазначалося, що в середньому 14,7% українських 15-річних школярів повідомили, що зазнавали булінгу принаймні декілька разів на місяць, а 7% віднесли себе до категорії тих, хто часто зазнає булінгу.

Нещодавно у МОН публікували інфографіку щодо реакції на булінг у закладі освіти. 

До початку повномасштабного вторгнення росії, щорічно в державі фіксували близько 146 відкритих справ щодо цькування. Проте, протягом останніх двох років середньостатистична кількість зменшилася:

  • у 2022 році — 79 справ;
  • у 2023 році — 96 справ.

Торік найчастіше за цькування притягували до відповідальності школярів і школярок віком від 14 до 16 років (51 рішення). Однак, були випадки, коли фігурантами справ ставали групи людей або ситуація булінгу відбувалася повторно.

Переважно покарання для порушників було у вигляді штрафів. Але за 5 років зафіксовано 2 випадки, коли образникам призначали по 20 годин виправних робіт (у 2019 році на Житомирщині й Херсонщині).

Окрім того, у 2023 році суд виніс 1 вирок керівнику закладу освіти щодо замовчування випадків булінгу. За відповідне порушення передбачено штраф або виправні роботи з відрахуванням до 20% від заробітку.

Зауважимо, що в Україні відповідальність за булінг у закладах освіти з’явилася в 2018 році. Відповідно до закону, порушники можуть отримати 2 види покарання:

  • штраф від 850 до 3 400 гривень,
  • громадські роботи від 20 до 60 годин.

Якщо діти молодше 16 років, то за них відповідальність несуть батьки. 

За інформацією Опендатабот

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78529

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
299

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді