Освітні програми 2021/2022: що рекомендує МОН
У першій половині навчального року 2021/2022 учні вимушено мали подовжені осінні канікули. Через це в деяких регіонах можуть продовжити навчальний рік на червень.
Зокрема, серед причин змін графіку канікул також є проблеми з вакцинацією вчителів і опаленням у приміщеннях закладів освіти.
Осінні канікули розпочались і закінчились у різних школах по-різному, а в деяких областях їх розтягли аж на три тижні. Зимові стартували більш-менш однаково, але частині дітей доведеться відпочивати менше.
Відповідно до навчального плану, канікули в закладах освіти мають бути кожного сезону. Навесні та восени найкоротші, по одному тижню. Взимку довші — два тижні (цього року — з 25 грудня до 9 січня включно).
МОН рекомендувало школам у навчальному році 2021/2022 провести літні канікули з 1 червня до 31 серпня 2022 року. Це мало б означати, що навчальний рік закінчиться 31 травня. Але так вийде не у всіх закладах освіти.
Однак, цього року осінні канікули було подовжено. Через ряд причин:
- повільна вакцинація працівників шкіл,
- висока захворюваність на COVID-19,
- проблеми з опаленням тощо.
Тож осінні канікули стартували і закінчилися всюди по-різному. Наприклад, у Харкові та Черкасах затягнулися аж на три тижні.

Складаєте інструкції з охорони праці, але не знаєте, які нормативні вимоги врахувати? Як оформити й зареєструвати? Впораєтеся з цим завданням легко. Експерти склали для вас сім правил, які легко запам’ятати.
Що стосується зимових канікул, то вони в більшості закладах освіти почалися за розкладом Міносвіти, з 25 грудня. За планом, завершитися вони мають 10 січня, учні вийдуть до очного навчання.
Однак є заклади освіти, де відпочинок стартував 30 чи навіть 31 грудня. При цьому повернутися до навчання діти мають того ж дня, як і всі — 10 січня. Помітно, що зимові канікули деяким дітям скоротили. Найкоротші триватимуть лише 9 днів (замість 16 рекомендованих МОН).
Окрім того, попереду весняні канікули та велика ймовірність нової хвилі захворювань на коронавірус. Саме від цього залежатиме впровадження дистанційки, а відповідно й подовження навчального року.
У Міністерстві освіти і науки про завершення навчального року кажуть, що він має складатись з не менш ніж 175 навчальних днів і закінчуватись не пізніше ніж 1 липня.
Зокрема, у деяких містах України вже анонсували подовження навчання до червня. Так, через тритижневі осінні канікули у Харкові вирішили, що навчальний рік має тривати до 3 червня замість 27 травня.
«Потрібно буде ущільнювати навчальний процес, щоб не перевантажувати дітей. Ми додамо один тиждень до навчального року», — зазначила директорка департаменту освіти міської ради Ольга Деменко.
У Львові та області восени відпочивали не три тижні, а два. Але теж думають продовжити навчальний рік.
Тому є велика вірогідність того, що учні вчитимуться влітку. Питання в тому, де саме і скільки саме.