Мальопис за методикою: Хто відповідальний за підготовку свята?
Міністерство культури та інформаційної політики пропонує освітянам для роботи проєкт із медіаграмотності «Фільтр», у якому зібрана корисна інформація про критичне мислення для педагогів та дітей.
Таку інформацію зазначив міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму Telegram-каналі.
Як він відзначив, проєкт МКІП з медіаграмотності «Фільтр» безкоштовно та доступно зібрав окремий розділ корисної інформації для вчителів та учнів.
«Пропоную ознайомитися і впроваджувати у себе на заняттях (чи вдома з дітьми) уроки з медіаграмотності. Це навичка, яка має бути «за замовчуванням» у сучасному світі. Бережіть себе і не дайте фейкам себе спіймати», — наголосив Олександр Ткаченко.
45 годин підвищення кваліфікації! Навчання відбувається дистанційно у зручний для вас час. З нас — інфографіка, таблиці, презентації, чек-лісти та лекції від професіоналів. З вас — бажання вчитися та підвищувати кваліфікацію!
Окрім того, очільник відомства повідомив, що розділ містить численні курси, наприклад, курси з медіаграмотності для дітей від GOOGLE або «Школа критичного мислення від четвертого брата» про базові інструменти в пошуку інформації та розвитку критичного мислення.
Учителі знайдуть у відповідному розділі допоміжні матеріали для вчителів та старших класів від Шведського інституту — тулкіт «Фейк ≠ факт» та матеріали «Як аналізувати медіа критично» з наочними прикладами, як виявляти маніпуляції, у тому числі у відео і фото, як розпізнати пропаганду.
Зокрема, доступними для користувачів є посібник для юних журналістів, декілька посібників для вчителів, у тому числі в мистецтві, та багато іншого.
«Що особливо тішить: серед зібраних матеріалів є курси і для молодших класів, і для старших. А також для вчителів і викладачів», — зауважив міністр культури й інформаційної політики.