Планують збільшити зарплати вчителів до 20 тисяч

Теми:
Відомством розроблений План заходів з модернізації системи оплати праці в держсектор

Зарплата вчителі може зрости до 20 тисячРобота з цивільного захисту: як організувати

Міністерство економіки сформувало План заходів з модернізації систем оплати праці в державному секторі до 2024 року, реалізація якого дозволить збільшити заробітні плати, зокрема, вчителів.

Таким чином, цей документ має на меті реформування системи оплати праці в державному секторі, запровадження єдиних підходів до її формування та забезпечення конкурентної зарплати в державному секторі.

Як повідомила заступниця міністра економіки Світлани Глущенко, збільшення заробітних плат дозволить підвищити соціальний захист працівників та зупинити відтік кваліфікованих кадрів.

«Розв'язання зазначених проблем на державному рівні дозволить підвищити престижність та мотивацію до праці в бюджетному секторі економіки. Цього буде досягнуто шляхом збільшення заробітних плат, зокрема, лікарів, вчителів щонайменше від 13,5 — 15 тис. грн — для працівників найнижчої кваліфікаційної категорії, а для працівників більш високої кваліфікації — до 20 тис. грн і вище. Таке збільшення дозволить підвищити соціальний захист та зупинити відтік кваліфікованих кадрів цих професій з України», — акцентувала заступниця очільника відомства.

Окрім того, у Міністерстві економіки запевняють, що відповідний План заходів з модернізації систем оплати передбачає підвищення загального рівня заробітної плати працівників окремих галузей бюджетної сфери з метою наближення його до рівня у приватному секторі й економіці в цілому, а також посилення ролі сталої частки (посадового окладу) в структурі заробітних плат, зокрема шляхом поетапного підвищення розміру ставки працівника 1-го тарифного розряду ЄТС до величини 70 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Зокрема, органи влади держави планують реалізовувати підвищення престижу та мотивації працівників до роботи в бюджетних галузях економіки шляхом забезпечення справедливої і обґрунтованої диференціації розмірів посадових окладів та міжпосадових співвідношень  залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці, вимог освітньо-кваліфікаційного рівня посади тощо.

Наразі проєкт розпорядження Кабінету Міністрів «Про затвердження Плану заходів з модернізації систем оплати праці в державному секторі до 2024 року» направлений на погодження причетним центральним органам виконавчої влади.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
46953

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді