Робота з цивільного захисту: як організувати
Міністерство економіки сформувало План заходів з модернізації систем оплати праці в державному секторі до 2024 року, реалізація якого дозволить збільшити заробітні плати, зокрема, вчителів.
Таким чином, цей документ має на меті реформування системи оплати праці в державному секторі, запровадження єдиних підходів до її формування та забезпечення конкурентної зарплати в державному секторі.
Як повідомила заступниця міністра економіки Світлани Глущенко, збільшення заробітних плат дозволить підвищити соціальний захист працівників та зупинити відтік кваліфікованих кадрів.
Посадові й робочі інструкції це документи, у яких ви закріплюєте обов’язки, права та відповідальність працівників. Щоб не порушити законодавства про працю, маєте не лише скласти інструкції для всіх працівників, а й правильно їх оформити. Уникнути помилок допоможе експерт.
«Розв'язання зазначених проблем на державному рівні дозволить підвищити престижність та мотивацію до праці в бюджетному секторі економіки. Цього буде досягнуто шляхом збільшення заробітних плат, зокрема, лікарів, вчителів щонайменше від 13,5 — 15 тис. грн — для працівників найнижчої кваліфікаційної категорії, а для працівників більш високої кваліфікації — до 20 тис. грн і вище. Таке збільшення дозволить підвищити соціальний захист та зупинити відтік кваліфікованих кадрів цих професій з України», — акцентувала заступниця очільника відомства.
Окрім того, у Міністерстві економіки запевняють, що відповідний План заходів з модернізації систем оплати передбачає підвищення загального рівня заробітної плати працівників окремих галузей бюджетної сфери з метою наближення його до рівня у приватному секторі й економіці в цілому, а також посилення ролі сталої частки (посадового окладу) в структурі заробітних плат, зокрема шляхом поетапного підвищення розміру ставки працівника 1-го тарифного розряду ЄТС до величини 70 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Зокрема, органи влади держави планують реалізовувати підвищення престижу та мотивації працівників до роботи в бюджетних галузях економіки шляхом забезпечення справедливої і обґрунтованої диференціації розмірів посадових окладів та міжпосадових співвідношень залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці, вимог освітньо-кваліфікаційного рівня посади тощо.
Наразі проєкт розпорядження Кабінету Міністрів «Про затвердження Плану заходів з модернізації систем оплати праці в державному секторі до 2024 року» направлений на погодження причетним центральним органам виконавчої влади.