Заклади освіти не мають отримувати персоніфіковану інформацію про вакцинованих працівників

Безпечність приміщень і території: п’ять документів-доказів
Заклади освіти мають отримувати деперсоніфіковану інформацію про кількість вакцинованих працівників свого колективу.
Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
За словами омбудсмена, отримання персональних даних про стан вакцинації в колективах від закладів охорони здоров'я може стати приводом для тиску і змушення до вакцинації.
З листа до редакції: «У новоствореній громаді забороняють вчителям харчуватися в їдальні. Чи мають право вчителі харчуватися в шкільній їдальні за власні кошти?»
«Це, скоріше, питання не до окремого міністерства, а до взаємодії Міністерства охорони здоров’я і Міністерства освіти. І це дуже непогано вирішується на місцевому рівні. Я знаю приклад Одеси, де департамент освіти і департамент охорони здоров’я постійно обмінюються інформацією, деперсоніфікованою, що надзвичайно важливо», – зауважив омбудсмен.
⇒ Навчальний рік 2021/2022: карантин, дистанційка, вакцинація
«Вважаю, ідеальною була б така схема: департамент охорони здоров’я раз на тиждень подає до кожної школи інформацію: мовляв, у вас вакциновано стільки-то працівників. При цьому медицина бачить прізвища, а освіта – ні. І не має бачити, бо це буде приводом до тиску і змушення до вакцинації, яка наразі у нас є добровільною», – додає освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
Джерело: Цензор.нет
За підсумками кожного засідання педради у загальноосвітніх та дошкільних закладах складають протокол. Збережіть собі цю публікацію
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.