Дератизацію та дезінсекцію: як провести в закладі освіти
У випадку, якщо регіони переходитимуть до «жовтого», «помаранчевого» чи «червоного» карантинних рівнів епідемічної безпеки для роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу.
Таку інформацію зазначено в постанові «Про внесення змін до Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, на період до 31 грудня 2021 року», яку уряд ухвалив під час нещодавнього засідання.
«Однією з важливих новацій стають правила роботи закладів освіти в умовах карантину. У разі виходу регіону з «зеленої зони», тобто потрапляння в «жовту», «помаранчеву» чи «червону», задля роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу», — наголосив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Як повідомляють у МОЗ, процедура вакцинації залишається «найважливішим інструментом» запобігання нових захворювань і смертей, а також боротьби з пандемією. Окрім того, там переконані, що «тільки так освітяни знову зможуть повернутись до звичного життя і навчання» і додали, що вакцинація працівників закладів відбуватиметься «організовано, мобільними бригадами з імунізації».
В Україні є частина дорослого населення, для якої вакцинація має бути обов’язковою. Це — працівники освіти, сфери обслуговування.
Міністерство охорони здоров’я оприлюднило алгоритм запису та проведення вакцинації:
- керівники закладів освіти формують списки охочих вакцинуватись у своєму закладі;
- керівники закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти надають списки органам управління освітою місцевих рад (ОУО).
- ОУО надають списки департаментам/управлінням освіти і науки ОДА та Київської міської адміністрації;
- керівники закладів профтех та фахової передвищої освіти надають списки департаментам/управлінням освіти і науки ОДА та Київської міської адміністрації;
- департаменти/управління освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій надають списки закладів освіти департаментам охорони здоров’я цих адміністрацій;
- керівники закладів вищої освіти направляють списки департаментам охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій;
- регіональні координатори з вакцинації повідомляють керівників закладів освіти, які подали списки, про дату і час, коли мобільна бригада приїде до закладу для щеплення колективу;
- уточнені списки керівники мають надати до першого приїзду мобільної бригади до закладу освіти. Надалі будь-які зміни в списках узгоджуються з регіональними координаторами з вакцинації в індивідуальному порядку.
Варто нагадати, що попередні умови роботи для закладів освіти, у регіонах із «жовтою зоною», забороняли:
- відвідувати заклади освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;
- проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);
- проводити масові (культурні, спортивні, наукові, освітні, професійні тематичні та інших) заходи за участю більше однієї особи на 4 кв. м. площі.
Якщо регіон потрапляв до «червоної зони», заборонялося відвідувати заклади освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.