Плани МОН на п’ять років: до чого підготуватисяМіністр освіти і науки України Сергій Шкарлет опублікував пост у своєму Telegram-каналі щодо розмірів заробітної плати для викладачів Президентського університету.
«Був дуже здивований читати коментарі на кшталт “а чим інші викладачі з інших ЗВО гірші?”. Сподіваюся, що такі недоречні маніпуляції не знаходять підтримки серед, власне, професорсько-викладацького складу нашої вищої школи», — написав керівник МОН України.
Зокрема, міністр освіти акцентував, що рівень заробітної плати освітян в Україні має підвищуватися. Це очевидний факт. І тому освітнє відомство працює над створенням гідних умов оплати праці з метою наближення до світових стандартів, заохочує найкращих та найбільш сумлінних, щоб стимулювати розвиток здорової конкуренції, яка й сприяє подальшим успіхам сфери освіти в країні.
Як і коли укласти строковий трудовий договір з учителем? Чи має він бути на роботі?
«Викладати в новому університеті будуть не якісь «щойно народжені» вчені, а наші українські викладачі, які сьогодні працюють у різних університетах країни. Саме вони матимуть нагоду на конкурсній основі стати частиною професійного колективу інноваційного наукового проєкту Президента. І критикувати за наміри гарантувати їм високий рівень оплати праці — це принаймні дивно», — наголосив очільник Міносвіти.
Сергій Шкарлет повідомив, що як освітянин і колишній ректор особисто пишається українськими викладачами й науковцями, їхніми досягненнями, прагненням до розвитку й численними перемогами на міжнародних освітніх заходах їхніх студентів.
«Вважаю, що українські викладачі вже сьогодні успішно конкурують своїми знаннями й своїми педагогічними досягненнями у світі. А тому анонсовані плани про гідну оплату їхньої праці я як Міністр освіти і науки України буду відстоювати й надалі», — зазначив міністр освіти і науки.