Плани МОН на п’ять років: до чого підготуватисяТаку інформацію щодо впровадження новітніх технологій у систему навчальних підручників повідомив директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков під час форуму «Україна 30. Освіта і наука».
Як він зазначив, новий підручник буде складатися з, власне, класичної паперової частини та двох електронних додатків — для вчителя та учня.
«Сучасний підручник має складатися з комплекту: паперового класичного підручника, електронного додатка для учня та з електронного гіда для вчителя, який би допомагав учителю готуватися до уроку й супроводжував би вчителя протягом всього навчального року. Як це має працювати: є сучасні технології з застосуванням Qr-кодів у підручнику, додатків, які працюють на різних платформах, смартфонах, комп’ютері», — сказав Євген Баженков.
Як і коли укласти строковий трудовий договір з учителем? Чи має він бути на роботі?
Початок впровадження цієї новації розпочнеться поступово з 2022 року.
«Тому в наступному році ми спробуємо як пілотний проєкт на конкурс запровадити саме таку нову модель, що на конкурс буде прийматися комплект: паперовий підручник, електронний додаток та методичний посібник, теж в електронному вигляді, для вчителя», — повідомив директор ІМЗО.
Варто нагадати, що нещодавно МОН розробило проєкт нового порядку проведення конкурсу підручників. Зокрема, цей документ не передбачає анонсованих Євгеном Баженковим змін.
Також заступниця міністра освіти і науки Любромира Мандзій казала про пропозицію друкувати методичний посібник для вчителя як додаток до підручника.