Чому в ЗНО додали математику як обов’язковий предмет

Представник ВР з питань освіти дав пояснення щодо обов’язковості складання підсумкової атестації з математики

ЗНО з математики

Плани МОН на п’ять років: до чого підготуватисяВипускники закладів загальної середньої освіти мають складати обов’язкове ДПА з таких дисциплін: української мови, математики, історії України чи іноземної мови. Таким чином, ДПА учні 11 класу складають у формі ЗНО, то математику треба було обрати серед тестів.

Проте для проходження ЗНО можна було обрати до 5 предметів: крім обов’язкової історії України чи іноземної мови, на вибір є математика, біологія, географія, хімія чи фізика.

Звільнення від проходження ДПА

Заступник голови комітету ВР з питань освіти Сергій Колебошин пояснив, чому математику зробили обов’язковим предметом для складання ЗНО.

Як він зазначив, висловлювання про те що, наприклад, «моїй дитині не треба математика, бо вона в гуманітарний вступає», або «моя дитина погано знає математику» є смішними та недоречними. Адже:

  • по-перше, оцінка ЗНО з математики ніяк не вплине на вступ у гуманітарний виш,
  • по-друге, батьки випускника, який йде в технічний вуз, так само можуть сказати: «навіщо йому здавати історію, він її погано знає».
Власна шкільна соцмережа, централізований освітній процес, архів документів, можливість моніторити якість освіти в закладі — усе це про освітню платформу НUMAN.

Сергій Колебошин наголосив, що це питання глибше та є стратегічно важливим. Справа в тому, що в Україні спостерігається процес занепаду природничо-математичної освіти, і це демонструють результати ЗНО.

«Результати успішності українських учнів/студентів нижчі за середні по країнах Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Так, якщо середній бал з математики у дітей країн ОЕСР — 492,03, то наші діти отримують в середньому на 39 балів менше», — акцентував заступник голови комітету ВР з питань освіти.

Він також запевнив, що математика дітям потрібна для того, аби формувати математичний тип мислення — аналітичний та логічний.

План року математичної освіти

«Без цього наше мислення буде однобоким, не розвиватиметься критичне мислення, яке необхідне в сучасному інформаційному світі. Нами простіше буде маніпулювати», — прокоментував експерт у сфері освіти.

Окрім того, чиновник вважає, що природничо-математична освіта формує додану вартість в економіці: «Риторичне запитання, що для держави перспективніше: просто продавати зерно і бути сировинною державою чи подумати і, наприклад, поставити з нуля завод?»

Зокрема Сергій Калебошин додав, що тепер учні також можуть обирати, чи їм здавати тільки українську мову, чи українську мову та літературу.

Варто нагадати, що нещодавно уряд України затвердив президентську стипендію для 270 випускників шкіл із найкращими результатами ЗНО.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1599

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2597

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді