ЗНО-2023: хто буде складати тест

ЗНО складають учні і студенти, які планують поступати до вищих навчальних закладів

Організовуємо дистанційне навчання за новим положенням

Попри повномасштабну війну, українські школярі продовжують готуватися до національного мультипредметного тесту, що був уведений у 2022 році.

НМТ було сформовано для заміни проведення традиційного тестування у формі ЗНО. 

Як повідомляв міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, що безпекова ситуація не дозволяє провести ЗНО у звичайному форматі, тому МОН має підготувати удосконалену версію національного мультипредметного тесту. Тобто НМТ 2023 матиме обов’язковий та додатковий блоки.

Зокрема, очільник відомства зазначав, що реєстрація на тестування стартує у квітні 2023 року, а сам тест вступники складатимуть у червні-липні 2023 року. Буде основна та додаткова сесії.

Однак точних дат початку реєстрації наразі немає.

Тестові завдання підготують відповідно до програм незалежного оцінювання з відповідних предметів.

Зауважимо, що для вступу до вишів у 2023 році можна буде використати результати НМТ 2022 та 2023 років та ЗНО 2020-2021 років.

Усі деталі проведення вступної кампанії оприлюднять у відповідному порядку прийому, який опублікує Міносвіти після ухвалення відповідного закону Верховною Радою України.

Поки що не відомий точний алгоритм проведення реєстрації, проте ймовірно, що вона буде такою як у 2022 році, через сайт Українського центру оцінювання якості освіти.

У визначені терміни там з’явиться сервіс Зареєструватися. Далі абітурієнти будуть формувати реєстраційні картки.

Вступник має перейти за посиланням, вказати персональні дані, прикріпити необхідні документи та фото.

Після реєстрації повинна надійти інформація від УЦОЯО про те, як дізнатися номер і пін-код для входу на особисту сторінку з актуальною інформацією.

Після надходження повідомлення абітурієнт зможе зайти у свій персональний кабінет вступника.

Акцентуємо, що це лише орієнтовні кроки реєстрації на НМТ 2023. Детальна інформація буде опублікована згодом. 

Оцінки за шкалою 100-200 балів будуть використовуватись для вступу до закладів вищої освіти України.

Крім того, для вступу до закладів вищої освіти випускники 2021 року можуть додатково обрати будь-який п’ятий предмет з переліку предметів ЗНО.

Випускники шкіл минулих років, які вступатимуть до ЗВО можуть скласти тести не більше ніж з 5-ти навчальних предметів на вибір: українська мова, українська мова і література, математика, історія України, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова, біологія, географія, фізика, хімія.

Насамперед, реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року.

Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді