Як уникнути штрафу через протипожежну безпеку

Освітній омбудсмен пояснив, що може зробити директор для протипожежної безпеки школи і в якому випадку він не має платити штраф за невиконання приписів

Протипожежна безпека у школі

Які документи перевіряють під час інституційного аудиту

Пост із такою інформацією опублікував освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй сторінці Facebook.

Як він зазначив, приписи для закладу освіти щодо пожежної безпеки можна поділити два різновиди:

  1. Те, що заклад освіти може зробити без додаткових коштів (наприклад, не захаращувати проходи, проводити навчання та тренування для учнів і вчителів на випадок надзвичайної ситуації тощо).
  2. Те, що заклад самостійно зробити не може, бо потрібне додаткове фінансування (перезаправка вогнегасників, облаштування та технічне обслуговування систем протипожежної сигналізації, протипожежна обробка будівельних конструкцій тощо).

Також освітній омбудсмен наводить приклади з власної директорської практики, як відповідати на приписи ДСНС:

  • Приписи за №№ ## заклад освіти приймає до безумовного виконання, оскільки це організаційні та розпорядчі дії, які ми можемо виконати за рахунок власних можливостей.
  • Приписи за №№ ## не можуть бути виконані закладом освіти самостійно, оскільки потребують додаткового фінансування в розмірі (орієнтовно) ___ грн. Мною складено та спрямовано засновнику запит на таке фінансування від ___ за № ____ про забезпечення відповідних заходів.

Інструктажі з пожежної безпеки в закладі освіти: як проводити за новим порядком

За словами Сергія Горбачова, за чотири роки роботи директором школи він відповідав саме так: виконуємо самостійно те, що можемо, і спрямовуємо запити до засновника про те, що потребує додаткових коштів.

«А штрафи я не отримав тому, що не було жодного подання від ДСНС. Бо вони чудово розуміли і розуміють, що суд під час вирішення питання про відповідальність посадової особи визначає, чи зробила конкретна посадова особа в межах своїх повноважень все від неї залежне для усунення недоліків.

І пожежники, отримавши від мене відповідь на свої приписи, усвідомлювали, що, якщо вони спробують мене оштрафувати, то цей штраф я обов’язково оскаржу в суді — і суд з великою вірогідністю стане на мій бік.

Бо в МОЇХ діях немає складу адміністративного порушення: у межах своїх повноважень я робив все від мене залежне», — акцентував освітній омбудсмен.

Варто нагадати, що нещодавно Сергій Горбачов поділився як звертатися директору для фінансового забезпечення школи.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12261

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
72714

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді