Які документи перевіряють під час інституційного аудиту
14 квітня 2021 року, під час позачергового засідання Верховна Рада України ухвалила закон №5138-1 щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі та захисту прав учасників освітнього процесу.
Окрім того, мета цього законопроєкту — можливість поступового перетворення в інші типи закладів санаторних шкіл в умовах децентралізації. Тому в документі передбачені такі заходи:
- продовження трансформації санаторних шкіл ще на рік — до липня 2022 року;
- погодження з МОН планів місцевих органів влади про зміну типу закладу або ліквідацію санаторної чи спеціальної школи.
→ Положення про науковий ліцей
Відповідна діяльність допоможе органам місцевого самоврядування сформувати освітню мережу відповідно до потреб громади. Отже, буде створено підґрунтя для поступового реформування закладів з урахуванням інтересів усіх учасників освітнього процесу.
Як правильно рахувати 175 навчальних днів? Чи враховувати до них вихідні та святкові дні?
У 2020/2021 навчальному році в освітній системі функціонують 65 санаторних шкіл з пансіонами (інтернатами) у структурі, в яких навчається 14 548 учнів, серед них — 552 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Найбільша кількість закладів знаходиться в Дніпропетровській області — 7 закладів.
→ Як завершити навчальний рік: рекомендації
У 8 областях, за оперативною інформацією органів управління освітою обласних державних адміністрацій, заплановано трансформацію 18 санаторних шкіл у ліцеї та гімназії, які почнуть функціонувати в новому статусі з 1 липня 2021 року, ще 19 санаторних шкіл перебувають на стадії підготовки перетворення їх в інший тип закладу загальної середньої освіти, інші санаторні школи мають визначитися із своєю траєкторією перетворення та змінити тип закладу відповідно до ухваленого Закону, тобто до липня 2022 року.