Булінг з боку вчителя буде каратися звільненням

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Вчинення аморального проступку є підставою для розірвання трудового договору з працівником

Графи опису справ структурного підрозділу: як заповнити

Підставою для звільнення педагогічного працівника може стати будь-яке заподіяння цього вчителя щодо шкоди психічному здоров’ю учня внаслідок булінгу, факт якого документально підтверджено, або здійснення аморального проступку.

Таку інформацію опубліковано в повідомленні Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки з посиланням на справу № 279/44/20, яку розглянув Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 41 КЗпП України, вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням цієї роботи, є підставою для розірвання трудового договору з працівником.

Таке рішення пояснюється тим, що людина, яка виконує виховну функцію, — учитель, педагог, вихователь — зобов’язана мати високі моральні переконання і бездоганну поведінку. Особистий приклад викладача та його авторитет і високоморальна поведінка мають виключно важливе значення у формуванні свідомості молоді.

У разі недостойної поведінки викладача, яка скомпрометувала вчителя перед учнями, іншими особами, відбулося порушення моральних норм, і втрата тим самим авторитету, дискредитування себе як вихователя, він може бути звільнений з роботи за пунктом 3 частини першої статті 41 КЗпП України.

Чи поширений булінг у початковій школі: результати

З підстав вчинення аморального проступку, несумісного з продовженням такої роботи, можуть бути звільнені лише ті працівники, які займаються виховною діяльністю, наприклад, вихователі, вчителі, викладачі, практичні психологи, соціальні педагоги, майстри виробничого навчання, методисти, педагогічні працівники позашкільних закладів.

Звільнення не може бути визнано правильним, якщо воно проведене лише внаслідок загальної оцінки поведінки працівника, не підтвердженої конкретними фактами.

Заподіяння педагогічним працівником шкоди психічному здоров’ю учня внаслідок булінгу, факт якого документально підтверджено, є підставою для звільнення такого працівника за вчинення аморального проступку на підставі пункту 3 частини першої статті 41 КЗпП України.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71853

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8110

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35064

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
18936

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді