Відеоконференції у сервісі MyOwnConference: інструкція з використання
Міністерство освіти і науки України рекомендує педагогам слідкувати за власним зовнішнім виглядом під час проведення уроків у режимі відеодзвінків.
Повний текст рекомендацій опубліковано на сторінці міністерства у Фейсбук.
У відомстві зазначили, що найбільш розповсюдженими платформами серед українських вчителів для проведення уроків онлайн — Skype, Hangouts i Zoom.
Тому в міністерства радять п'ять правил, як безпечно використовувати відеодзвінки.
«Слідкуйте за власним зовнішнім виглядом. Зовнішній вигляд не менш важливий як під час онлайн-уроків, так і під час офлайн-навчання. Тому обирайте звичне вбрання для роботи в онлайн-форматі», — зазначають у МОН України.
Однією із рекомендацій є обирати відповідний фон для проведення навчання.
«Слідкуйте за фоном під час відеодзвінків. На фоні не має бути сторонніх предметів, що надавали б особисту інформацію (ім’я, прізвище, особисті фото, сертифікати та інше)», — пишуть у відомстві.
Зокрема, у міністерстві нагадали про важливість дотримання правил ефективної комунікації педагогів.
Мінекономіки затвердило новий професійний стандарт. З’ясуйте, хто може обіймати посаду, якими особистими якостями мають володіти педагоги та які компетентності, знання та вміння вони повинні мати
«Навчання онлайн — це точно про нові технології та здобуття знань у новому форматі. Намагайтеся прислухатися до учнів та отримувати зворотній зв’язок щодо уроків. У такий спосіб ви зможете «чути» один одного та краще працювати над матеріалами», — зазначають у відомстві.
Окрім того, Міністерство освіти і науки окремо наголосило на рекомендації встановлення власних правил під час проведення онлайн-уроків.
«Під час онлайн-навчання має бути дисципліна така ж, як і під час уроків офлайн. Тому рекомендуємо створити власні правила для уроків: підключатися до уроків без запізнення, вмикати камеру, активно обговорювати завдання, вдягатися, як і на навчання офлайн, тощо», — акцентують у Міносвіті.
Ще одна порада від МОН стосується використання перевірених вебресурсів в ході дистанційного навчання.
«Для дистанційних уроків варто використовувати тільки перевірені ресурси за рекомендаціями закладів освіти або колег, які мали позитивний досвід використання», — заявлено у рекомендаціях освітнього відомства щодо організації дистанційного навчання вчителями.