МОН планує реформувати ЗНО

Контрактники та вступники, які вже працюють, мають складати тест на здатність навчатися

МОН планує реформувати ЗНО

Організовуємо дистанційне навчання за новим положенням

МОН України вже має плани роботи стосовно трансформації зовнішнього незалежного оцінювання в частині вступу до вишів контрактників та осіб, які вже працюють.

Таку інформацію повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Як зазначив Шкарлет, абітурієнти, які вступають до вишів уже маючи трудовий стаж або ті, які хочуть навчатися за контрактом, зможуть складати тест на здатність до навчання замість звичайного ЗНО.

«У нас вже є напрацювання по трансформації ЗНО. Його звичайно ж потрібно залишити, але в специфічній формі. Наприклад, у вигляді тесту на здатність до навчання — як варіант для людей, у яких вже є страховий стаж. Для тих, хто вступає на бюджет, ЗНО потрібно точно. А ті, хто планує навчатися на платній основі, на контракті, можуть складати це ЗНО у вигляді тесту на здатність до навчання», — повідомив Сергій Шкарлет.

За його словами, цей тест є певною варіацією тесту на IQ.

«У багатьох країнах це є (наприклад, США, Ізраїль, Японія). Що для нас важливо: поставити якомога більше перепон до вступу в заклади вищої освіти? Або дати випускникові конкурентні переваги? Є країни з іншим підходом, де виші приймають усіх без розбору, але в процесі навчання на першому, другому, третьому, випускному курсі нездатних учнів відсівають. Важливо же, які конкурентні переваги людина отримає після того, як закінчив вчитися, для того, щоб йти далі й показати всі свої кваліфікаційні здібності, заявити про себе як про фахівця високого рівня. Вважаю, що в Україні подібна, але своя модель, можлива», — сказав міністр освіти.

Шкарлет також акцентував, що люди, які мають страховий стаж, — це ті, хто закінчили школу, пропрацювали 3, 4, 5, 10 років і хочуть знову піти навчатися.

«ЗНО в Україні запроваджено з 2007 року. А якщо людина закінчила школу в 2005-2006 році і не складала ЗНО, але хоче піти навчатися? У нас же в Конституції написано, що всі люди в країні мають рівні можливості. Як бути тоді з цими людьми? В цьому є несправедливість», — зауважив Сергій Шкарлет.

Окрім того, міністр освіти наголосив, що ЗНО залишиться обов’язковим для випускників шкіл.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42126

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді