Дитячі гуртки та секції мають перейти на українську

Після 16 січня проведення дитячих гуртків і секцій має відбуватись державною мовою

Як змінили звичний формат нарад

Після 16 січня всі послуги освітнього спрямування, у тому числі проведення гуртків і секцій, мають надаватися виключно державною мовою.

Цю інформацію оголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Він зазначив, що 16 січня 2021 року набуває чинності стаття 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка передбачає остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову.

Тому, згідно із законом, усі хто надають послуги мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари та послуги українською мовою.

Однак, якщо клієнт попросить, його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, прийнятною для обох сторін.

«Варто пам’ятати, що вимога щодо обслуговування державною мовою стосується не лише сфери торгівлі. Йдеться також про освітні послуги (у т.ч. гуртки і секції), медичне обслуговування, надання соціальних послуг тощо», — акцентував мовний омбудсмен.

За його словами, інформація в цінниках, інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо повинна подаватися українською мовою. Зокрема, інформація державною мовою про товари та послуги може дублюватися й іншими мовами.

«У разі порушення права на отримання інформації та послуг українською мовою, споживачеві доцільно, насамперед, звернутися до працівника відповідної установи з проханням обслуговувати його українською, до менеджера або вищої керівної посадової особи, з проханням виправити ситуацію, зафіксувати порушення у книзі скарг. Кожен громадянин також може скласти скаргу на ім’я Уповноваженого із захисту державної мови, направити її письмово або електронною поштою на адресу Уповноваженого. При цьому важливо надати максимально повну інформацію про суб’єкт господарювання, обставини та докази, що підтверджують порушення», — прокоментував Тарас Кремінь.

Отримуйте новини там, де Вам зручно – Telegram та Facebook

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
37784

Методика Р4С: як упровадити

Як упровадити методику Р4С — «Філософія для дітей». Що прививати дітям, аби вони були готовими до ризиків і загроз глобалізованого світу
4696

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
235184

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді