Чи дадуть гарантії ініціативним директорам

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов пропонує надати гарантії керівникам за ухвалення самостійних рішень

Сергій Горбачов пропонує надати гарантії керівникам закладів освіти та органів управління освітою щодо непереслідування за ухвалення самостійних рішень під час карантину.

Про це омбудсмен повідомив у листі до голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака та в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій.

Перший робочий день після карантину: як організувати

Він зазначає дві моделі поведінки керівників закладів освіти.

«Одні відмовляються від будь-якої ініціативи, чекають на накази та розпорядження «згори», - зазначає освітній омбудсмен.

Він наголошує, що така позиція призводить до суттєвих порушень прав учасників освітнього процесу, про що Служба освітнього омбудсмена має сотні звернень та скарг з приводу несвоєчасного ухвалення або взагалі - відсутності рішень, які критично необхідні для захисту прав та забезпечення освітнього процесу.

«Інші - враховуючи нестандартні умови, у яких ми всі опинилися, на перше місце ставлять інтереси та безпеку здобувачів освіти та педагогічних, науково-педагогічних працівників, ухвалюють самостійні рішення за принципом «дозволено те, що не заборонено». Саме керівники такого типу і є тими, які можуть забезпечити ефективний розвиток української освіти. Але саме ці керівники можуть опинитися під ударом, коли їх почнуть перевіряти та карати саме за ініціативні рішення», - зазначає Сергій Горбачов.

Тому, освітній омбудсмен пропонує створити робочу групу за участі Міністерства освіти і науки, Міністерства фінансів та Аудиторської служби, інших уповноважених установ для ухвалення узгоджених рішень та розроблення відповідного документа, що забезпечить керівників закладів освіти гарантіями захисту від покарань за самостійно ухвалені рішення задля захисту прав учасників освітнього процесу в умовах системної невизначеності та відсутності необхідної нормативної бази.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42294

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді