Усіх вчителів-пенсіонерів з 1 липня 2020 року переведуть на строкові контракти терміном на один рік. Відтак директори закладів визначатимуть, продовжувати контракти чи ні
За Законом "Про повну загальну середню освіту", який ухвалили у січні цього року, усіх вчителів-пенсіонерів з 1 липня переведуть на строкові контракти терміном на один рік.
Профспілка працівників освіти і науки заявила, що реалізація таких нововведень призведе до одночасного звільнення до 1 липня 2020 року понад 70 000 вчителів.
Інструкції з охорони праці: 6 правил, щоб скласти без помилок
Утім Ганна Новосад наголосила, що масових звільнень не буде: «Дуже хочу розвіяти цей міф. З 1 липня нікого не будуть звільняти, зокрема вчителів, які вже перебувають на пенсії, але працюють у школі. Їх переведуть на річні трудові контракти». Після цього року директор закладу визначатиме, продовжувати контракт чи ні. Якщо вчитель-пенсіонер якісно працює, то його контракт можна і потрібно продовжити. А директори завдяки цьому нововведенню отримують можливість відкривати шлях також і молодим учителям.
Журналісти поставили Ганні Новосад запитання: «Якщо ця людина погано викладає, але має зв'язки з директором, то нічого змінюватися не буде?». На це міністерка відповіла так: «Це повноваження, яке належить до прав директора — визначати, з ким продовжувати контракт. Але оскільки директори також переводяться на контракт, вони мають бути природно зацікавлені у тому, аби у них були фахові вчителі».
За словами Ганни Новосад, МОН за допомогою закону намагалося запровадити максимум інструментів, які природно мотивують усіх учасників освітнього процесу працювати на результат.
Джерело: «Українська правда»
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ