Уряд затвердив постанову «Про утворення Координаційної ради з питань взаємодії між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з впровадження реформи освіти»
Координаційна рада працюватиме на рівні Уряду з 2019 року. Вона відповідатиме за впровадження НУШ в регіонах України. Керуватиме радою Прем’єр , а загалом це буде міжвідомчий колегіальний орган.
Окрім МОН, до складу Координаційної ради увійшли представники:
- Міністерства фінансів
- Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
- Міністерства соціальної політики
- Міністерства інформаційної політики
- Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України
- Державної казначейської служби та інших органів
- асоціацій різних територіальних одиниць
- народні депутати.
⇒ Новий Порадник для вчителя НУШ
За словами Лілії Гриневич, одна з ключових проблем для впровадження реформи освіти — низька управлінська спроможність громад та недостатня координація між органами влади.
⇒ Новий Порядок надання субвенції НУШ
Координаційна рада виступить в якості додаткової підтримки реформи. Її мета – усунути неузгодженість дій центральних і місцевих органів виконавчої влади, налагодити їхню взаємодію з органами місцевого самоврядування, а також усунити проблеми 2018 року.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ