Журі назвало п’ятьох вчителів, які запропонували найвдаліші способи інтеграції онлайн-сервісів в урок.
У конкурсі «Ефективне застосування онлайн-інструментів на уроці», організованому ГО «Український інститут медіа та комунікації», взяли участь 165 учасників із 70 міст і сіл України.
Вчителі навели приклади, як використовують онлайн-сервіси на різних уроках — літературі, математиці, інформатиці, історії, фізиці тощо. Серед них журі обрали п’ять кращих робіт. Перевага надавали тим варіантам застосування, де онлайн-інструменти допомагають не лише вивчати матеріал під час уроку, а й формувати непасивного споживача медіа.
Переможці конкурсу:
- 1 місце — Понежа Наталія Олександрівна, м. Першотравенськ Дніпропетровської обл. — за інтеграцію онлайн-інструментів в уроки історії України, зокрема для викладання теми «ІІ Універсал Центральної Ради та його наслідки» і «Хрущовська відлига»
- 2 місце — Панібратюк Лариса Ігорівна, Вінниця — за застосування онлайн-інструментів на заняттях з медіаграмотності
- 3 місце — Попель Світлана Михайлівна, с. Вишнівчик Тернопільської обл. — інтеграція в урок геометрії, тема «Піраміда»
- 4 місце — Сорока Інна Іванівна, Суми — застосування на уроках зарубіжної літератури, зокрема для вивчення творчості Шарлотти Бронте, Ду Фу, Волта Вітмена
- 5 місце — Маркевич Олександра Ярославівна, м. Дрогобич Львівської обл. — інтеграція в заняття з медіаграмотності.
Учасники одержать призи та сертифікати, зокрема й підписку на видання Цифрового видавництва Експертус.
У школу переможця завітає експертка з нових медіа Марія Жданова, яка проведе майстер-клас для учнів та створить разом із ними онлайн-проект.
Склад журі:
- Марія Жданова — експертка з цифрових медіа та залучення аудиторій у соціальних мережах, лекторка Школи журналістики Києво-Могилянської академії, курсу «Нові медіа»
- Артур Кочарян — речник з академічних питань мережі шкіл ThinkGlobal, міжнародний експерт з питань безпеки дітей в інтернеті та з питань інформатизації освіти, канд. пед. н.
- Наталія Пастушенко — тренерка з медіаграмотності, заступниця директора Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, канд. пед. н.
Галина Титиш — директорка ГО «Смарт-освіта», редакторка-засновниця сайту НУШ, колишня головна редакторка «УП.Життя» - Марина Дорош — експертка з медіаграмотності Українського інституту медіа та комунікації, колишня головна редакторка сайту MediaSapiens та онлайн-підручника для підлітків з медіаграмотності «МедіаДрайвер».
Проект фінансується WEASA 2018 Small Grants Program та імплементується Коледжем Європи у Натоліні в рамках проекту WEASA.
З досвіду STEM-освіти у початкових класах