Уряд затвердив Положення про санаторну школу

Санаторні школи – єдиний тип закладу загальної середньої освіти в Україні, де діти можуть поєднувати реабілітацію з навчанням

В Україні продовжать роботу санаторні школи, де можуть отримувати загальну середню освіту діти, що потребують тривалого лікування. Як саме відбуватиметься робота таких закладів, прописано в Положенні про санаторну школу, яке сьогодні, 21 листопада 2018 року, затвердив Уряд України.

У санаторних школах навчаються діти, яким потрібне тривале лікування. В учнів є можливість як підтримувати здоров’я, так і здобувати необхідні компетенції завдяки режиму подовженого дня. Таке навчання реалізується на різних рівнях освіти — від дошкільного до профільного.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Для навчання в санаторній школі обирається оздоровчо-щадний режим. В закладі є спеціальна комісія, яка визначає стан здоров’я кожного учня та індивідуально встановлює режим навчання. Учні, що відстають в навчанні, мають змогу відвідувати індивідуальні та групові заняття, а також консультації.

Збіг щорічної відпустки «чорнобильця» із санаторно­курортним лікуванням: чи продовжувати відпустку

Перший день путівки на санаторно-­курортне лікування припадає на вихідний день: з якого дня надавати відпустку

Схема тарифних розрядiв посад керiвникiв шкiл, шкiл — дитячих садкiв, шкiл-iнтернатiв, спецiальних шкiл-iнтернатiв, санаторних шкiл, лiцеїв, гiмназiй

Санаторні школи забезпечують навчання для дітей з такими видами захворювань:

  • сколіоз
  • цукровий діабет
  • малі та неактивні форми туберкульозу
  • захворювання серцево-судинної системи
  • психонервологічні захворювання
  • хронічні неспецифічні захворювання органів дихання та травлення.

Максимальна кількість дітей в класі у санаторній школі — 20. Уроки тривають 35-45 хвилин, а індивідуальні заняття — 20 хвилин, а групові — 40.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12252

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
72703

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді