Весна надихає кожного з нас зробити себе кращим чи обдарувати подарунком. Інколи нам здається, що нема часу, сил чи бажання робити ще щось. Утім, все в наших руках... і в березневому числі журналу «Практичний психолог: Дитячий садок»
Справи керівника у жовтні: що проконтролювати
Вас напружує дикція старших дошкільників — замисліться про фізіологічні передумови недорозвитку артикуляційного апарату і мовлення дитини та скористайтеся досвідом колеги. Програма «Розумні рухи» допоможе налагодити корекційно-розвивальну роботу з дітьми, які мають порушення мовлення.
Ви втомилися від невихованості та нахабності батьків — подбайте про моральні цінності їхніх дітей. Інколи і яйця вчать курку! На допомогу вам ми підготували дві публікації, які допоможуть вибудувати як розвивальну, так і діагностичну роботу в цьому напрямі.
Вас дратують скарги на дитячі суперечки і бійки — проведіть з батьками і вихователями групову консультацію на тему «Конфлікт дитини з однолітками: як реагувати дорослим». І ви позбудетеся цієї проблеми.
Колеги впадають у весняну депресію, і ви розумієте, що вони й вас тягнуть за собою — не піддавайтесь, допоможіть їм віднайти друге дихання та дожити до літа.
Навчіть колег та батьків вихованців бути ресурсними для самих себе. Так ви подбаєте і про себе! І тоді будете працювати в усталеному режимі в охайному і ошатному кабінеті, спілкуватися з колегами лише на приємні теми та веселитися і радіти з дітками.
У статті — алгоритм, за яким зможете правильно організувати роботу з розроблення індивідуальної програми розвитку
Поради та рекомендації практичного психолога батькам і вихователям у період адаптації дітей раннього і молодшого дошкільного віку до умов дитячого садка
Батьки старших дошкільників скаржаться, що не можуть порозумітися зі своїми дітьми. Іноді проблеми в спілкуванні виникають через брак знань. Розкажіть татам і мамам ваших вихованців про розвиток та потреби дитини в цей період
Під час воєнних дій психіка людини перебуває в постійному напруженні та стресі. Вони можуть спричинити різні реакції та мати індивідуальні фізичні прояви. І якщо людину, яка знаходиться поряд з вами, помітно «накрило» емоціями, буде корисним знати мінімальний набір прийомів першої психологічної допомоги.
Проаналізуємо, як розмовляти про війну та смерть з дітьми дошкільного віку. Також розглянемо, як війна впливає на психоемоційний стан дітей. Скористаєтеся матеріалами для розмов із дітьми та батьками