Президент України підписав закон «Про освіту»

Теми:
25 вересня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про освіту" № 2145-VІІІ. Діти навчатимуться 12 років, а педагоги отримають посадовий оклад на рівні трьох мінімальних зарплат. Найбільше новий Закон потрібен для реформи середньої освіти – Нової української школи
«Ухвалення цього закону дозволить провести глибоку всеосяжну освітню реформу, яка підвищить якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Він забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору», – наголосив Петро Порошенко. 

За словами президента, це одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої майбутнє країни не залежить так, як від освітньої.

Закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі і гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні.

При цьому прав національних меншин також дотримаються: це буде реалізовано через створення класів або груп із навчанням мовою такої нацменшини поряд із державною: 

«Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн», – зазначив Петро Порошенко.

Цим законом передбачена атестація педагогічних працівників не рідше ніж один раз на п’ять років, а також сертифікація педагогічних працівників.

Керівник державного та комунального закладу загальної середньої освіти призначатиметься на посаду за результатами конкурсного відбору на шість років і не більше ніж два строки поспіль.

Нагадаємо, що Верховна Рада проголосувала за Закон України «Про освіту» 5 вересня 2017 року.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді