«Ухвалення цього закону дозволить провести глибоку всеосяжну освітню реформу, яка підвищить якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Він забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору», – наголосив Петро Порошенко.
Сам новий Закон про освіту і його структура
Що зміниться
За словами президента, це одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої майбутнє країни не залежить так, як від освітньої.
Закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі і гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні.
При цьому прав національних меншин також дотримаються: це буде реалізовано через створення класів або груп із навчанням мовою такої нацменшини поряд із державною:
«Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн», – зазначив Петро Порошенко.
Цим законом передбачена атестація педагогічних працівників не рідше ніж один раз на п’ять років, а також сертифікація педагогічних працівників.
Керівник державного та комунального закладу загальної середньої освіти призначатиметься на посаду за результатами конкурсного відбору на шість років і не більше ніж два строки поспіль.
Нагадаємо, що Верховна Рада проголосувала за Закон України «Про освіту» 5 вересня 2017 року.