Лялька як персона

Про студію методичного супроводу вихователів-методистів, методику «Лялька як персона: педагогічний підхід для соціального і психологічного розвитку дитини», особливості формування емоційної сприйнятливості дошкільників

Осередком кваліфікованої методичної допомоги вихователю-методисту та етапах входження в професію та становлення як фахівця є студія методичного супроводу. Досвідом організації такої комплексної форми навчання діляться наші автори у журналі «Вихователь-методист дошкільного закладу» № 5/2017.

Дедалі частіше педагоги-дошкільники упроваджують в освітній процес методику «Лялька як персона: педагогічний підхід для соціального і психологічного розвитку дитини». Яка вона — лялька як персона? Навіщо запрошувати її в гості до дошкільників? Для вас — рекомендації від одного з координаторів проекту в Україні. Наділяючи ляльок різними чеснотами, вихователі використовують їх як путівників дошкільників на шляху виховання моральних якостей. Із досвідом такої роботи ознайомлюємо в цьому числі журналу.

Кожну зустріч із лялькою, особливо незнайомою, неодмінно супроводжують яскраві емоції дошкільників. Аби підтримати емоційне піднесення та водночас сприяти емоційному розвитку дітей, педагоги створили центр емоційного розвитку. А порадами та практичними матеріалами щодо про формування емоційної сприйнятливості дошкільників ділиться науковець.

Чому одні діти виростають лідерами, а інші — ні? Чи важливо формувати лідерські якості дітей уже з дошкільного віку? Про це педагоги дізнаються під час науково-методичного семінару, розробку якого подано в цьому числі журналу.

Також у травневому числі:

  • стаття «Четвертий зайвий» — зовсім не зайвий у корекційній роботі»
  • пам’ятка для вихователя-методиста «Складання річного плану роботи дошкільного навчального закладу: чек-ліст»
  • анкета для педагогів «Виявлення пропозицій педагогів для складання річного плану роботи дошкільного навчального закладу»
  • тест для самодіагностики «Особливості організації тренінгу»
  • інформаційний стенд «Театр мімів, або Ігри перед дзеркалом з батьками»
  • ідеї щодо відзначення в дошкільному закладі Дня родини
  • сценарій родинного свята «Родина є у кожного».

У попередньому номері — Організовуємо тренінг для педагогів

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Інтерактивні методи навчання для усіх: від дошкільників до педагогів

У чому полягає інтерактивне навчання та які інтерактивні методи використовувати в роботі з дошкільниками, учнями й педагогами. Принципи, завдання, класифікації, приклади інтерактивних методів навчання
213889

Інноваційні технології в дитячому садку

Які інноваційні педагогічні технології застосовувати в дитсадку та з чого почати впровадження. Суть поняття «освітні інновації», переліки інноваційних технологій та приклад засідання творчої групи. Презентація «Інноваційні технології в ДНЗ».
172844

Інтегроване заняття: суть, структура, підготовка

Як інтегрувати зміст освіти, формувати у дітей цілісне світобачення та здатність побачити взаємозв’язки між людиною і світом речей, природи, культури? Один із шляхів — інтегровані заняття. Досвід показує, що інтегрований підхід успішно може застосовуватися щоденно. Тож цей матеріал — про інтегровані заняття.
35198

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді