Чи збільшилася заробітна плата педагогів-дошкільників? Як її обчислювати з огляду на нововведення? Які виплати враховувати для забезпечення мінімального розміру заробітної плати?
Відповіді на ці та інші запитання у № 02/2017 журналу «Практика управління дошкільним закладом»
Не хлібом єдиним живе людина. Та найбільше запитань, що отримуємо від вас, стосуються змін у сфері оплати праці. Воно й не дивно, адже змінилися не лише розміри прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Для педагогів підвищилися ще й тарифні розряди. Утім передбачені різні терміни їх підвищення. Тож коли і на скільки підвищиться заробітна плата педагогів-дошкільників — роз’яснено та проілюстровано прикладами в одній із публікацій лютневого номера журналу «Практика управління дошкільним закладом».
Хвилюючим є також запитання, чи отримуватимуть працівники належну плату, наприклад, за роботу за сумісництвом чи за роботу з дезінфекційними засобами? Відповіді на них — на сторінках цього номера.
Не поспішайте з висновком, що інформація щодо оплати праці вам не потрібна, мовляв, ви ж не бухгалтер. Бо із 1 січня за порушення законодавства про працю, зокрема виплату не в повному обсязі заробітної плати й інших виплат, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, на роботодавця може бути накладено штраф.
Поінформований — значить озброєний!
З'ясуємо чинні положення щодо оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної освіти
Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного? Використайте прості техніки, щоб допомогти собі та навчити своїх учнів