Відбувся XVI конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту»

Днями у Києві проходив XVI Всеукраїнський конкурс учнівських дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського.

Організатором конкурсу є Український центр вивчення історії Голокосту за фінансової підтримки Євразійського єврейського конгресу, а також Посольства Держави Ізраїль в Україні. Секція з історії геноциду ромів під час Другої світової війни, як і кілька років поспіль, була проведена за підтримки німецького фонду «Пам'ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ).

В цьому році на конкурс було надіслано 70 робіт з 14 областей України, а також з Білорусі та Молдови. У фінал для захисту пройшли 52 роботи. Всього в конкурсі взяли участь близько 60 учнів 8-11-х класів і 42 вчителів з України, Білорусі та Молдови. Серед робіт були дослідження локальної історії, історії геноциду ромів в Україні, загальнотеоретичні і творчі роботи.

На відкритті конкурсу 14 травня виступили директор Українського центру вивчення історії Голокосту (Київ) Анатолій ПОДОЛЬСЬКИЙ, відомий літератор та кінокритик, громадський діяч Алла ГЕРБЕР (Москва), керівник програми ЄАЄК «Толерантність — уроки Голокосту» (Київ) Надія УФІМЦЕВА, члени журі, серед них Відповідальний секретар Громадського комітету для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру Віталій НАХМАНОВИЧ, дослідник геноциду ромів в Україні, співробітник УЦВІГу, відповідальний редактор часопису «Голокост і сучасність. Студії в Україні і світі» Михайло ТЯГЛИЙ.

Організатори запропонували учасникам різноманітні заходи. Це заняття і тренінги для учнів та вчителів з історії геноцидів ХХ століття; обговорення тем, особливостей підбору джерел і основних помилок при написанні робіт. Крім цього, 14 травня відбулася виставка картин Альберта ФЕЛЬДМАНА, присвячена сторінкам життя єврейського містечка «На згадку про штетл» (екскурсію провела директор музею ім. Шолом Алейхема (Київ) Ірина Климова). По закінченню другого дня конкурсу відбувся спектакль «Валіза»(реж. М. Сікорська-Міщук) театрального колективу «Наш театр». Останнього дня, коли працювали секції творчих робіт, відбулася виставка робіт переможців художнього конкурсу минулих років.

16 травня в останній день конкурсу відбулось підведення підсумків конкурсу та нагородження учасників. На закриття конкурсу завітав також Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав БІЛОЦЕРКОВСЬКІ.

За матеріалами Українського центр вивчення історії Голокосту

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
425208

Організовуємо предметний тиждень у школі

Предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності. Адміністрація школи має лиш усе по порядку організувати
16624

День цивільного захисту в школі: які заходи підготувати та провести

Зазвичай День цивільного захисту планують на квітень-травень. Заняття цього дня мають мотивувати учнів набути практичних навичок захисту за надзвичайних ситуацій. Які виховні заходи провести цього дня — у статті.
38654

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5163

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді