Відбувся XVI конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту»

Днями у Києві проходив XVI Всеукраїнський конкурс учнівських дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського.

Організатором конкурсу є Український центр вивчення історії Голокосту за фінансової підтримки Євразійського єврейського конгресу, а також Посольства Держави Ізраїль в Україні. Секція з історії геноциду ромів під час Другої світової війни, як і кілька років поспіль, була проведена за підтримки німецького фонду «Пам'ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ).

В цьому році на конкурс було надіслано 70 робіт з 14 областей України, а також з Білорусі та Молдови. У фінал для захисту пройшли 52 роботи. Всього в конкурсі взяли участь близько 60 учнів 8-11-х класів і 42 вчителів з України, Білорусі та Молдови. Серед робіт були дослідження локальної історії, історії геноциду ромів в Україні, загальнотеоретичні і творчі роботи.

На відкритті конкурсу 14 травня виступили директор Українського центру вивчення історії Голокосту (Київ) Анатолій ПОДОЛЬСЬКИЙ, відомий літератор та кінокритик, громадський діяч Алла ГЕРБЕР (Москва), керівник програми ЄАЄК «Толерантність — уроки Голокосту» (Київ) Надія УФІМЦЕВА, члени журі, серед них Відповідальний секретар Громадського комітету для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру Віталій НАХМАНОВИЧ, дослідник геноциду ромів в Україні, співробітник УЦВІГу, відповідальний редактор часопису «Голокост і сучасність. Студії в Україні і світі» Михайло ТЯГЛИЙ.

Організатори запропонували учасникам різноманітні заходи. Це заняття і тренінги для учнів та вчителів з історії геноцидів ХХ століття; обговорення тем, особливостей підбору джерел і основних помилок при написанні робіт. Крім цього, 14 травня відбулася виставка картин Альберта ФЕЛЬДМАНА, присвячена сторінкам життя єврейського містечка «На згадку про штетл» (екскурсію провела директор музею ім. Шолом Алейхема (Київ) Ірина Климова). По закінченню другого дня конкурсу відбувся спектакль «Валіза»(реж. М. Сікорська-Міщук) театрального колективу «Наш театр». Останнього дня, коли працювали секції творчих робіт, відбулася виставка робіт переможців художнього конкурсу минулих років.

16 травня в останній день конкурсу відбулось підведення підсумків конкурсу та нагородження учасників. На закриття конкурсу завітав також Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав БІЛОЦЕРКОВСЬКІ.

За матеріалами Українського центр вивчення історії Голокосту

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли відпочиватимуть українські школярі влітку 2024

Усупереч складним умовам повномасштабної війни з рф, освітній процес у школах України завершується традиційно влітку. Проте є нюанси, які випливають із поточної ситуації у певних регіонах країни. Що це за умови і як коригується графік літніх канікул – читаймо далі
133

Шляхи подолання дитячої агресії

Чому діти жорстокі одне до одного? Чому вважають, що приниження іншого — привід пишатися собою і свідчення героїзму? Головне — убезпечити дітей від цього. Працюємо в системі «педагоги — учні — батьки» та шукаємо причини та шляхи подолання дитячої агресії в школі
19712

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
210710

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
408158

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді