Коли завершиться навчальний рік: зміни

Через запровадження заходів, спрямованих на протидію поширення COVID-19 відбулися зміни у завершенні навчального року та видачі свідоцтв про повну загальну середню освіту. Коли завершиться навчальний рік – читайте у статті

Який договір укладатимуть із директорами

Так, школярі проміжних класів мають завершити навчальний рік до 1 липня, одинадцятих класів – до 31 серпня, а учні закладів профосвіти – до 31 липня. Такі строки завершення навчального року у школах та профтехах були визначені під час засідання Уряду в Києві, 25 червня.

«Цього року випускники шкіл і профтехів, які отримують свідоцтва про повну загальну середню освіту, звільняються від ДПА, але мають право її складати за власним бажанням, зокрема у формі ЗНО. Цим рішенням ми впорядкували етапи завершення навчального року, передбачивши час на складання тестів і занесення оцінок за них у свідоцтва як ДПА. Крім того, випускники закладів профосвіти, які також виявили бажання скласти ДПА у формі ЗНО, зможуть своєчасно отримати свідоцтво і диплом», - зауважила заступник Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Раніше повідомляли, що навчальний рік у школах завершиться дистанційно. Попередній календар виглядав так:

  • до 31 травня триватимуть дистанційні заняття;
  • до 1 липня має бути завершений навчальний рік;
  • до 15 червня школи завершують оформлення документації: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;
  • упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.

Що потрібно спланувати у школі

ОРГАНІЗУВАТИ НАВЧАННЯ ТА ОЦІНЮВАННЯ

Спланувати в умовах дистанційного навчання кількість та обсяг завдань і контрольних заходів, з урахуванням принципу здоров’язбереження, запобігаючи емоційному, ментальному та фізичному перевантаженню учнів.

Забезпечити всім учням доступ до навчальних матеріалів і завдань за допомогою різних засобів обміну інформацією.

Організувати дистанційні консультації для учнів, які хворіють або перебувають у режимі самоізоляції.

Укласти графік дистанційних перевірочних робіт та усних опитувань, щоб не перевантажувати учнів і раціонально використовувати час.

Провести підсумкове річне оцінювання навчальних досягнень учнів, враховуючи результати оцінювання з використанням технологій дистанційного навчання за другий семестр.

Завершити навчальний рік відповідно до структури, визначеної ЗЗСО на початку навчального року, з урахуванням виконання календарно-тематичних планів.

МОН пропонує не проводити останні дзвоники та випускні вечори, щоб запобігти поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19).

Поетапний план виходу з карантину

ОФОРМИТИ ДОКУМЕНТАЦІЮ

Завершити оформлення шкільної документації, зокрема заповнення класних журналів, після прийняття Урядом рішення про послаблення карантинних обмежень.

Мінімізувати кількість звітної документації з питань організації дистанційного навчання учнів, яку мають подавати вчителі.

Розробити і затвердити графіки видачі випускникам 9-х класів свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з урахуванням необхідності дотримання протиепідеміологічних вимог.

Оформити свідоцтва про здобуття базової середньої освіти, свідоцтва досягнень, табелі навчальних досягнень учнів не пізніше 15 червня 2020 року.

СПЛАНУВАТИ ПЕРЕВІРКУ ЗНАНЬ УЧНІВ

Організувати на початку 2020/2021 н. р. у 2–11-х класах проведення вхідного оцінювання учнів, щоб перевірити рівень навчальних досягнень учнів за попередній рік і спланувати подальшу роботу із систематизації, узагальнення та закріплення навчального матеріалу, що учні вивчали дистанційно.

Передбачити під час календарно-тематичного планування на 2020/2021 н. р. суттєве збільшення навчального часу на узагальнення та закріплення навчального матеріалу за попередній рік.

ЗАРАХУВАТИ УЧНІВ

Зарахувати дітей до державних, комунальних закладів освіти для здобуття базової середньої освіти можна на конкурсних засадах, якщо:

  • це не порушує право учнів, які здобули початкову освіту в цьому закладі освіти, на продовження навчання в ньому;
  • кількість поданих заяв про зарахування перевищує загальну кількість вільних місць у відповідних класах.

Механізм зарахування дітей до ЗЗСО визначено Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом МОН від 16.04.2018 № 367.

Зарахувати до 5 класу можна за двома моделями:

  • якщо ЗЗСО забезпечує здобуття початкової освіти, то конкурсний відбір можливий на вільні місця лише у разі створення додаткового 5 класу;
  • якщо ЗЗСО не забезпечує здобуття початкової освіти, то конкурсний відбір організовують і проводять відповідно до пунктів 2–16 глави 4 розділу ІІ Порядку зарахування.

У листі МОН від 31.03.2020 № 1/9-182 роз’яснено, як подавати в умовах карантину документи, необхідні для зарахування.

Змішаний тип освіти

ЩО потрібно спланувати у дитсадку

У ЗДО організація протиепідемічних заходів здійснюється відповідно до вимог наказу МОЗ від 24 березня 2016 року №234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу МОЗ та МОН «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та з урахуванням тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у ЗДО на період карантину.

Карантин продовжено, тож маєте бути впевнені, що правильно оформлені всі документи, пов’язані з карантином, організацією дистанційної роботи та простою. За потреби уточніть, як необхідно виплачувати заробітну плату педагогічним та іншим працівникам закладу, зокрема працівникам-сумісникам.

Окрім того:

Також скористайтеся порадами як дистанційно провести атестацію педагогів у програмі Zoomзміст

Центральна частина статичний блок 2