Міністр виокремив основні освітні реформи в Україні

Міністр освіти та науки назвав дев'ять освітніх реформ, які впроваджують в Україні

Основні реформи української освіти

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

Міністерство освіти та науки впроваджує шість реформ для модернізації навчання на всіх рівнях, а також реформи з євроінтеграції, цифровізації та у питанні оплати праці вчителів.

Відповідну інформацію повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час фестивалю «Вчителі майбутнього», що проходить у Львові. 

«Коли наша команда заходила в уряд, нам було поставлене завдання за два місяці зробити дизайн проєкту реформування освіти, тобто візійні моменти. Ми це зробили. А тепер починається стадія «Б» — втілення проєкту. Із 22 червня ми активно розпочинаємо цю роботу, бо отримали схвалення від Президента, і стартуємо із Офісом впровадження, який буде мати багато груп із залученням експертів з педагогічного кола... Сьогодні ми говоримо про шість реформ: дошкілля, школа, старша школа і профтех, виші та наука і позашкілля, а також три наслідкові реформи: євроінтеграція, цифровізація та заробітна плата. Ось такий виклик стоїть перед нами», — зазначив міністр освіти.

За його словами, основна робота буде проводитися з освітніми колами.

«Наш проєкт пройшов погодження на рівні політиків. Тепер ми вже маємо політичну волю, підтримку, гроші. Ми вже можемо говорити про конкуретні зарплати, щоб відстоювати нашого вчителя, щоб він повернувся назад чи то з Польщі, чи з Німеччини, бо тут йому буде вигідніше», — наголосив очільник Міносвіти.

Як він зауважив, децентралізація додала значних ресурсів громадам, і є можливість їх залучати у реалізації зазначених рішень. Багато громад мають професійний бюджет. І завдання відомства — знайти комплексні рішення з органами місцевої влади, щоб скомбінувати, додавши туди державні кошти, фінансування від міжнародних партнерів, скерувати на розвиток освіти. 

Зокрема, він акцентував, що освіта буде серед ключових пріоритетів після перемоги.

«Звичайно, ми спочатку мусимо виграти війну, і ми це зробимо, бо докладаємо для цього максимуму зусиль. Але нашою справжньою, остаточною перемогою буде, якщо ми виграємо освіту. Тоді ми виграємо завтрашній день і переможемо остаточно. І тоді ми зможемо сформувати стійке демократичне і вільне суспільство, базоване на сталих цінностях, які є основою будь-якої розвиненої країни. На цінностях правди, свободи, доброчесності, гідності людини», — підкреслив керівник освітнього відомства.

Окрім того, під час війни освіти так само залишається в пріоритеті держави, саме тому в сферу передбачені великі інвестиції. Міністр зауважив, що напередодні мав зустріч із Президентом, на якій обговорювалися трансформація освіти.

Також минулого тижня Оксен Лісовий зустрічався з віцепрезидентом Єврокомісії, який, за його словами, підтвердив, що «освіта — кров країни», та пообіцяв підтримку.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168959

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71938

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8142

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35125

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді