Як замінити вчителя, який на лікарняному чи курсах

8954

Запитання

Як діяти, якщо неможливо на заміну поставити вчителя відповідного предмета? Наприклад, у закладі освіти є два вчителі історії. У них в основному збігаються уроки, тож директор вимушена ставити на заміну вчителя, який викладає інший предмет. Як правильно робити записи в журналі замін і оплачувати роботу вчителям-замісникам?

Відповідь

Обов'язки директора: чи все знаєте

Про організацію та порядок оплати праці за заміну тимчасово відсутніх учителів висвітлено в спільному листі МОН від 28.11.2008 № 1/9-770 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 27.11.2008 № 02-5/465.

У листі роз’яснюється, що у випадку заміни відсутнього учителя іншим учителем забезпечується оплата праці за додатково проведені уроки, порядок здійснення якої унормовано пунктом 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102). При оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх у зв’язку з хворобою або з інших причин вчителів, яке тривало не більше двох місяців, здійснюється погодинна оплата праці.

Якщо заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці учителя провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому пунктом 68 Інструкції, а саме, шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навчальне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень.

Керівники закладів освіти несуть відповідальність за своєчасне і повне виконання програм з усіх навчальних предметів в межах часу, передбаченого на кожний предмет відповідно до навчального плану, а також встановленої максимальної кількості навчальних годин на тиждень для учнів, не допускаючи їх перевантаження. Як правило, керівники повинні організувати заміщення тимчасово відсутніх учителів учителями тієї ж спеціальності, забезпечивши оплату праці відповідно до пунктів 73, 68 Інструкції № 102.

У виняткових випадках, коли таку заміну забезпечити неможливо, заміщення здійснюється так: учителі інших навчальних предметів, заміняючи тимчасово відсутніх колег, виконують програму зі свого навчального предмета дещо наперед, щоб згодом передати відповідні години вчителю, який нині відсутній, для виконання пропущеної програми. У такому випадку вчителю, який замінює тимчасово відсутнього колегу, додаткова оплата не провадиться. Йому виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації протягом усього часу, як за період тимчасового заміщення, так і за дні, коли відповідні години були тимчасово передані раніше відсутньому вчителю для виконання програми.

Учителю, який був відсутнім, після виходу на роботу виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації, а також здійснюється додаткова оплата за проведені додатково уроки на умовах погодинної оплати праці відповідно до пункту 73 Інструкції № 102.

На запитання відповіла Антоніна Клименко, начальник управління

соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, для журналу Практика управління закладом освіти

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова автономія закладу освіти: перший крок

Керівники багатьох закладів уже запровадили автономію закладу, а деякі ще побоюються брати на себе таку відповідальність. Ділимося секретами першопрохідців, які вже можуть поділитися досвідом і запровадження, і роботи у режимі фінансової автономії
16709

Підвезення до закладу освіти: що варто знати, щоб організувати

Підвезення — необхідність для тих, хто живе у сільській місцевості за межею пішохідної доступності до закладу освіти. Як його організувати та яку документацію потрібно вести? Які є варіанти перевезень?
54890