Посадові оклади працівників освіти з урахуванням підвищення

Кабмін оприлюднив постанову про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери

Як укласти письмовий трудовий договір

Кабінет Міністрів України опублікував постанову від 20.01.2021 № 29 «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

Відповідно до затвердженої постанови посадові оклади (тарифні ставки):

  • з 1 січня 2021 р. розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду – 2 670 гривень;
  • з 1 грудня 2021 р. – 2 893 гривні.

Ця постанова набуває чинності з 1 січня 2021 року.

Також з 1 січня 2021 року буде продовжено виплату доплати до нового розміру мінімальної заробітної плати тим працівникам, кому нарахована заробітна плата нижче мінімальної.

Розмір цієї доплати визначається пропорційно виконаній нормі праці (робочого часу) згідно зі статтею 3-1 Закону України «Про оплату праці».

Згідно зі статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 № 1082-IX мінімальну заробітну плату з 1 січня 2021 року встановлено у місячному розмірі 6000 гривень, а з 1 грудня – 6500 гривень; у погодинному розмірі: з 1 січня – 36,11 гривні, з 1 грудня – 39,12 гривні.

Посадові оклади працівників освіти з урахуванням підвищення

Що стосується посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників, то їх суми визначаються з урахуванням підвищення на 10%, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників».

Посадові оклади науково-педагогічних працівників визначаються з урахуванням підвищення на 11% відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.01.2019 № 36 «Про підвищення посадових окладів науково-педагогічних працівників».

Варто привернути увагу, що у постанові в пункті 2 зазначено, що керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, серед яких заклади та установи освіти і науки, доручено забезпечити диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.

Також Кабмін наголосив, що органи державної та виконавчої влади, міністерства та інші державні органи повинні привести власні нормативно-правові акти з питань оплати праці працівників установ, закладів та організацій, що належать до сфери їх управління, у відповідність із затвердженою постановою.

Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді