Що таке булінг

1668

Запитання

Яке офіційне тлумачення поняття «булінг»?

Відповідь

Тлумачення поняття «булінг» офіційно внесуть до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУАпП) та Закону України «Про освіту».

КУАпП доповнено окремою статтею 1734 «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу», де:

  • «Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

⇒ Про кібербулінг (у День безпеки в інтернеті)

⇒ Булінг в українських школах (дослідження 2018 року)

⇒ Булінг у школі: в небезпеці педагог

Аналогічно ч. 1 ст. 1 Закону про освіту буде доповнена п. 31:

  • «Булінг (цькування) — діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

Одначе Головне юридичне управління ВРУ у своїх зауваження до законопроекту вказало на необхідності доопрацювати термін: «пропоноване поняття не відображає всієї повноти й сутності цього явища, а наведена дефініція характеризується відсутністю правової визначеності, а відтак, не відповідає конституційному принципу верховенства права (у частині забезпечення правової визначеності, ясності і недвозначності норм як складових цього принципу)».

В 11-томному «Словнику української мови» (т. 11, К., 1980) «цькування» є віддієслівним іменником від «цькувати» — переслідувати кого-небудь різними нападками, наклепами і т. ін., знущатися з когось.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Медитація: піклуємося про ментальне здоров’я — своє і учнів

Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного?
1783

Куди зникає час практичного психолога? Заповнюємо статистичний звіт

Скільки часу практичний психолог приділяє діагностиці, а скільки – підтримці? Які напрямки роботи займають найбільше ресурсу? Експертний аналіз статистичного звіту розкриває реальний розподіл робочого часу психолога в школі чи дитсадку. Як заповнити цей документ – розбираємо у статті
36547

Як скласти психолого-педагогічну характеристику учня з особливими потребами

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
427542