Що таке булінг

1219

Запитання

Яке офіційне тлумачення поняття «булінг»?

Відповідь

Тлумачення поняття «булінг» офіційно внесуть до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУАпП) та Закону України «Про освіту».

КУАпП доповнено окремою статтею 1734 «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу», де:

  • «Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

⇒ Про кібербулінг (у День безпеки в інтернеті)

⇒ Булінг в українських школах (дослідження 2018 року)

⇒ Булінг у школі: в небезпеці педагог

Аналогічно ч. 1 ст. 1 Закону про освіту буде доповнена п. 31:

  • «Булінг (цькування) — діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

Одначе Головне юридичне управління ВРУ у своїх зауваження до законопроекту вказало на необхідності доопрацювати термін: «пропоноване поняття не відображає всієї повноти й сутності цього явища, а наведена дефініція характеризується відсутністю правової визначеності, а відтак, не відповідає конституційному принципу верховенства права (у частині забезпечення правової визначеності, ясності і недвозначності норм як складових цього принципу)».

В 11-томному «Словнику української мови» (т. 11, К., 1980) «цькування» є віддієслівним іменником від «цькувати» — переслідувати кого-небудь різними нападками, наклепами і т. ін., знущатися з когось.

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Як виявити обдарованих учнів у школі

Зазвичай у кожній школі є місцеві знаменитості — обдаровані діти. Завдяки таким учням навчальні заклади чи не найбільше поліпшують свої різноманітні рейтингові показники. Але ж не рейтингами єдиними
50220

Прийоми першої психологічної допомоги в кризовій ситуації

Під час воєнних дій психіка людини перебуває в постійному напруженні та стресі. Вони можуть спричинити різні реакції та мати індивідуальні фізичні прояви. І якщо людину, яка знаходиться поряд з вами, помітно «накрило» емоціями, буде корисним знати мінімальний набір прийомів першої психологічної допомоги.
8495

Булінг у школі: що робити педагогам

Учні часто забувають про дисципліну та ставлення до педагогів. Підготуйтеся до різних ситуацій. Адже булінг часто проявляється й у ставленні учнів до педагогів
29399