Яка відповідальність за порушення порядку укладення колективного договору

1116

Запитання

На письмове звернення профспілки до адміністрації закладу щодо доцільності початку переговорів про укладення колективного договору відмовлено. Чи передбачена відповідальність у такій ситуації?

Відповідь

Так, передбачено.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

У статті 17 Закону України «Про колективні договори і угоди» перелічені порушення — якщо одна зі сторін:

  • ухиляється від участі в переговорах щодо укладання колективного договору
  • порушує строк, визначений для колективних переговорів
  • не забезпечує роботу комісії у визначені сторонами строки.

За ці порушення встановлено такі види відповідальності:

  • штраф до 10 нмдг
  • дисциплінарна відповідальність — аж до звільнення з посади.

На осіб, які представляють роботодавця чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи, з вини яких порушено чи не виконано зобов’язання щодо колективного договору, застосовні (ст. 18 Закону про колективні договори):

  • накладення штрафу — до 100 нмдг
  • дисциплінарна відповідальність — аж до звільнення з посади.

Особи, які представляють роботодавця чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи, винні в ненаданні інформації, яка є необхідною для проведення колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням колективних договорів, так само несуть дисциплінарну відповідальність (ст. 19 Закону про колективні договори).

Штраф на них можуть накласти у розмірі до 5 нмдг.

Порядок і строки накладення штрафів, передбачених Законом про колективні договори, регламентує КЗпП. Справи з цих питань розглядає суд за поданням однієї зі сторін колективного договору, угоди або відповідних комісій.

Зауважте!

Положення Галузевої угоди між МОН України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки обов’язкові для включення до колективних договорів закладів освіти

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5381