Яку кваліфікаційну категорію присвоїти науковцю в школі

2832

Запитання

На яку кваліфікаційну категорію може претендувати педагогічний працівник закладу загальної середньої освіти, який має науковий ступінь?

Відповідь

Науковцям при призначенні їх на посади педагогічних працівників присвоюють кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

Така умова визначена в постанові КМУ «Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядку їх присвоєння» від 23.12.2015 № 1109 щоб заохотити науковців до педагогічної діяльності.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Умовами присвоєння вищої кваліфікаційної категорії є:

  • наявність наукового ступеня
  • робота на посаді, за якою передбачене присвоєння кваліфікаційних категорій.

Однак

Педагогічним працівникам із науковим ступенем, призначеним на посади до набрання чинності Порядком (до 12.01.2016), кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» присвоюють лише за результатами атестації.

Особи з науковим ступенем мають право на присвоєння їм кваліфікаційних категорій без додержання послідовності в їх присвоєнні, зокрема й у присвоєнні кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та строку проведення позачергової атестації (п. 4.7 Типового положення про атестацію педагогічних працівників).

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація педагогів: що нового

Як цьогоріч провести атестацію педагогів, якими нормативними документами керуватися та що врахувати – поради у статті.
154371