Чим керуватися щодо норм заміни продуктів за енергоцінністю

2740

Запитання

Норми заміни деяких продуктів за енергоцінністю у додатку 10 до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах та додатку 8 до постанови Кабміну «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» різняться. Який же додаток застосовувати під час підрахунку виконання норм харчування?

Відповідь

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

У додатку 10 до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах подано норми заміни лише деяких продуктів за енергоцінністю. У додатку 8 до постанови КМУ «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 22.11.2004 № 1591 перелік продуктів значно ширший. Окрім того, додатки різняться між собою такими даними, як-от:

  • кількість і найменування основних продуктів харчування
  • одиниці вимірювання маси продуктів харчування:

– у додатку 8 до Постанови № 1591 — це кілограми

– у додатку 10 до Інструкції — грами

  • продукти-замінники
  • співвідношення основних продуктів харчування та продуктів-замінників.

Безумовно, такі відмінності між документами заплутують медичних сестер дошкільних закладів під час заміни продуктів харчування та підрахунку виконання норм харчування.

Як бути?

Відповідно до статті 113 Конституції України:

  • Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади
  • Міністерство освіти і науки України та Міністерство охорони здоров’я України — нижчі за рангом органи виконавчої влади.

Тому медичні сестри у своїй роботі мають керуватися нормативно-правовими актами вищого за рангом органу як таким, що має вищу юридичну силу, тобто додатком 8 до Постанови № 1591.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Харчування дітей в літній період

Організація харчування дітей в оздоровчий період — на що звернути увагу. Скачайте корисні інфографіки для стендів у дитячому садку або роздаткових матеріалів для батьків
12954

Діти та здорове харчування: що робити

Тримайте рекомендації ЮНІСЕФ зі здорового харчування. В умовах війни доступ до різних продуктів харчування може бути обмеженим. Але основні принципи здорового раціону залишаються такими самими, і їх важливо дотримувати в міру можливостей та наявних продуктів харчування
1273