Як виконати норми харчування, якщо діти не вживають кисломолочних продуктів
Запитання
Наш дошкільний навчальний заклад не забезпечують кисломолочними продуктами. Як у такій ситуації рахувати виконання норм харчування дітей?
Відповідь
Харчування дітей у дошкільних навчальних закладах організовують відповідно до:
- постанови КМУ «Про затвердження норм харчування у навчальних і оздоровчих закладах» від 22.11.2004 № 1591
- Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом МОЗ України та МОН України від 17.04.2006 № 298/227.
Цими документами регламентовано вживання дітьми кисломолочних продуктів, умови і терміни їх зберігання.
Примірними двотижневими меню, наведеними в додатку 1 до Інструкції № 298/227, передбачено такі кисломолочні продукти, як:
- кефір
- ряжанка
- йогурт
- нарине.
У додатку 2 до Інструкції № 298/227 «Розподіл продуктового набору за основними групами та видами продуктів (у відсотках)» теж передбачені кисломолочні продукти (кефір, нарине, ацидофільне молоко, йогурти).
У додатках 1-3 до Постанови № 1591 молоко і кисломолочні продукти є єдиною нормою (викладені однією графою).
Співвідношення молока та кисломолочних продуктів у раціоні дітей нормативними документами не визначено. Однак під час складання примірного двотижневого меню слід запланувати використання кисломолочних продуктів для урізноманітнення дитячого харчування.
Організм дитини легше й швидше засвоює кисломолочні продукти, аніж молоко. До того ж їх вживання сприяє поліпшенню апетиту, позитивно впливає на фізіологічні процеси в дитячому організмі. Кисломолочні продукти варто включати до раціону дітей. Однак, якщо з певних причин немає можливості завозити до дошкільного навчального закладу кисломолочні продукти (відсутність бази-постачальника, віддаленість виробника, відсутність пропозицій для тендерних торгів тощо), то виконання норм харчування молока й кисломолочних продуктів підраховують по одному продукту — молоку.