Як держава може зупинити масовий виїзд старшокласників за кордон: роз'яснення омбудсмена

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Освітній омбудсмен розповіла про масштаби виїзду старшокласників за кордон

Як повернути старшокласників, які виїхали через війну

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: червень 2025
   Скачати  

             

З України продовжують виїжджати старшокласники — як дівчата, так і хлопці. Частина з них переходить на дистанційне навчання, інші — повністю інтегруються у шкільні системи інших країн. 

🖐БЕЗПЕКА дитини: 5 акцентів для батьків

Освітній омбудсмен Надія Лещик в інтерв’ю Укрінформу наголосила на необхідності створення державної політики для повернення таких дітей додому.

За словами посадовиці, директори шкіл та вчителі відзначають зменшення кількості одинадцятикласників, які навчаються очно. Часто учні виїжджають протягом навчального року — спочатку переходять на дистанційну форму, а потім залишають країну разом із батьками. Основні причини — безпекова ситуація в Україні та побоювання щодо зниження мобілізаційного віку.

«Іноді дивишся на дітей за кордоном і бачиш, що їм складно адаптуватися. Є проблеми. Їм було б краще тут. Але ми мусимо говорити про те, що може стимулювати їхнє повернення», — зазначила омбудсмен.

Згідно з опитуванням Уповноваженого з прав людини, ключовими факторами, які впливають на рішення повернутися, є:

  • наявність житла;
  • працевлаштування;
  • присутність родичів;
  • перспективи у сфері освіти.

Експерти попереджають, що відтік старшокласників, особливо кваліфікованих випускників, може у майбутньому призвести до дефіциту фахівців — насамперед у технічних галузях — і підірвати економічний потенціал країни.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3361

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54508

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24839

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59840

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді