Як переселенця приймати на екстернат

462

Запитання

Який порядок прийому на екстернат для учнів-переселенців?

Відповідь

Реагуючи, зокрема, на суспільно-політичні події та щоби надати можливості для здобуття середньої освіти особам із неконтрольованих територій, МОН затвердило нове Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах (наказ від 13.03.2017 № 369). У ньому врегульовано порядок вступу на екстернат і для осіб, які не можуть відвідувати загальноосвітні навчальні заклади чи пройти ЗНО або ДПА, проживаючи на територіях:

  • тимчасово окупованих
  • проведення антитерористичної операції
  • населених пунктів на лінії зіткнення
  • збройного конфлікту.

Переселенці та особи, які мешкають на територіях, визначених вище, отримали преференцію подавати заяву про вступ на екстернат:

  • будь-коли протягом року
  • скановану, факсом, електронною поштою абощо
  • за підписом родичів чи інших повнолітніх осіб, які хоч і не є законними представниками неповнолітніх переселенців.

Якщо переселенець чи особа, які мешкають на вказаних територіях, не може документально підтвердити свій освітній рівень, результати ЗНО/ДПА, то:

  • керівник ЗНЗ має створити комісію, видавши наказ
  • комісія за результатами виконання вправ і завдань з навчальних предметів дасть оцінку знанням екстерна, оформивши протокол.
Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на кожне Різдво — традиційна мелодія у програмах теле- і радіоканалів. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше
14363

Інклюзія в освітньому процесі як одна із форм соціалізації дитини з особливими освітніми потребами

Обов’язок освітян полягає у забезпеченні вихованцям рівного доступу до освіти. Допоможе вирішити цю проблему інклюзивне навчання, якому сьогодні в сучасній освіті приділяється так багато уваги. Що це таке, як його організувати, які ресурси використати – читайте у нашій статті.
24648

Харчування дітей у школі: як правильно організувати

У системі реформ української освіти, організації нової української школи, підхід до харчування дітей у закладах освіти теж потребує удосконалення. Як це зробити у відповідності до сучасних вимог, які ці вимоги – розбираємось далі.
468