Як розподілити навантаження вихователів груп компенсуючого типу

1275

Запитання

У дошкільному навчальному закладі компенсуючого типу розподіляють навантаження вихователів на новий навчальний рік. Як розрахувати кількість годин тижневого педагогічного навантаження вихователів 6-групового дошкільного закладу компенсуючого типу з 12-годинним режимом роботи?

Відповідь

На ставку тижневе навантаження вихователя ДНЗ (групи):

  • компенсуючого типу — 25 год.
  • загального типу — 30 год.

На відміну від норм навантаження педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, яке залежить від кількості годин, передбачених робочим навчальним планом, тижневе навантаження педагогічного працівника ДНЗ залежить від штатних одиниць, передбачених штатним розписом.

Кiлькiсть штатних одиниць вихователiв залежить вiд таких критеріїв, як:

Для дошкільних навчальних закладів компенсуючого типу розрахунок кількості штатних одиниць вихователів наведено у листі МОН України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 18.01.2011 № 1/9-114, № 02-8/100:

При 12-годинній роботі ДНЗ кількість вихователів з урахуванням 20 хв. на передачу змін становитиме:

2,47 (ос.) × 6 (груп) = 14,82 (шт. од.)

З огляду на те що кількість годин на ставку становить 25 год. на тиждень, загальна кількість годин роботи вихователів становитиме:

14,82 (шт. од.) × 25 (год) = 370,5 (год/шт. од.).

Зазначена кількість годин має бути розподілена між педагогічним персоналом закладу.

Подібне запитання:

Штатним розписом дошкільного навчального закладу для п’яти груп з 9-годинним перебуванням дітей за 5-денного робочого тижня передбачено 7,75 ставок вихователів. Як обчислювати 20 хв. для передачі зміни вихователями, щоб правильно відображати їх у табелі обліку використання робочого часу?

І відповідь на нього за посиланням

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Як вести ділове спілкування у месенджерах

Viber, WhatsApp, Facebook Messenger — месенджери — нині використовують не лише для особистого спілкування. З їх допомогою вирішують і робочі питання. Дізнайтеся, як використовувати ефективно.
7343

Працівники втратили інтерес до роботи: яку модель мотивації обрати

Ви постійно мотивуєте працівників — нараховуєте премії, доплати, влаштовуєте конкурси на кращого працівника місяця. Проте, ліпше працювати вони не починають. Чому мотивація не працює? Ні, вона працює, але за умови, що вона правильно побудована. Оберіть ефективну модель мотивації ваших працівників
14353

Спеціальне навчання з охорони праці працівників

У керівників закладів освіти часто виникають питання, пов’язані з навчанням працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, як-от працівника котельні, працівників, які виконують роботи на висоті тощо. Яке навчання таким працівникам закладу потрібно проводити? Як це врегульовано у законодавстві? Роз’яснення експерта читайте далі.
3851

Тривалість і оплата щорічної відпустки вихователя дошкільного закладу

Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та ЗУ «Про відпустки». Визначмо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя і які механізми її оплати
56331

Правила надання відпусток під час воєнного стану

Згадаємо, які правила надання відпусток без збереження зарплати та чи враховувати період військової служби до стажу для щорічної відпустки. Про це і більше — дізнайтеся від експерта.
9551