Як пояснити батькам вимоги гігієни для дитини

390
Теми:

Запитання

Одну з вихованок, якій виповнилося три роки і два місяці, мама досі годує грудним молоком. У перші дні адаптації до умов дитячого садка вихователі просили батьків дитини приводити її о 8 год. і забирати о 10 год. Та якось вони залишили дівчинку на денний сон у дитсадку, через що в дитини почалася істерика. Окрім того, дитина завжди неохайна, з нестриженими нігтями, у рваному взутті. Що робити в такій ситуації, аби уникнути конфліктів?

Відповідь

Дошкільний навчальний заклад — це відкрита установа, а батьки — безпосередні учасники освітнього процесу.

Безперечно, є певні правила перебування дитини в групі. Однак інколи батьки сприймають їх як особисту забаганку вихователя або медичної сестри чи як критику на свою адресу. Тому бажано, аби правила озвучував не лише вихователь, який частіше за інших працівників спілкується з батьками, а й завідувач дошкільного навчального закладу, медична сестра та практичний психолог.

Будь-які питання батькам варто пояснювати, апелюючи до здоров’я їхньої дитини.

Говорити батькам про зміну режиму харчування дитини необхідно було ще під час її вступу до дитячого садка. Наразі ж слід шукати прийнятний варіант розв’язання ситуації для всіх — і для працівників дошкільного закладу, і для мами, і найголовніше — для дитини.

Насамперед мамі варто порекомендувати поступово перевести дитину з годування грудним молоком на режим, що не травмував би дитину в адаптаційний період. Тобто годувати груддю дитину після нічного сну та/або перед ним чи перевести на годування з пляшечки. І поки мама годує її груддю, не залишати дитину на денний сон у дитячому садку.

Питання особистої гігієни дитини варто обговорювати з її мамою, акцентуючи увагу на здоров’ї і самої дитини, і інших дітей. Зокрема, наголосити, що нестриженими нігтями дівчинка під час гри може випадково подряпати когось. А брудні нігті — це джерело інфекції не лише для самої дитини, а й для інших вихованців.

Якість взуття дитини обговорювати не варто — це питання фінансової спроможності батьків. Проте можна пояснити небезпечність для здоров’я дитини носіння рваного взуття. Наприклад, за дощової погоди дитина може не піти на прогулянку, адже її взуття може швидко промокнути, або вона може зачепитися за щось, впасти та забитися.

Із правилами та обов’язками батьків ознайомлюють під час оформлення документів для вступу дитини до дитячого садка. Тоді ж їм слід розповісти і про правила особистої гігієни дитини.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Співпраця з органами громадського самоврядування в закладі освіти

Моделі співпраці з органами самоврядування: від авторитарної, коли керівник одноосібно відповідає за все, до демократичної — коли орган самоврядування отримує максимум повноважень. Обирайте свою!
129

Сценарій до Дня знань в дитячому садку

Перший осінній день — особливий та урочистий для кожного, передусім для дітей. Сприяти усвідомленню дошкільниками цінності знань, викликати оптимістичний радісний настрій та жагу до нових відкриттів допоможе запропонована розвага
17803

День відкритих дверей у закладі дошкільної освіти

Що відкритіша та прозоріша діяльність закладу освіти, то більше довіри батьків та громадськості. Тому керівники зазвичай планують різноманітні форми самопрезентації своїх навчальних закладів. Одна з них — День відкритих дверей в ЗДО
19904

Щоб дитина не плакала в дитсадку: психологічний супровід

Навіть незначні зміни в житті дитини можуть спричинити порушення її емоційного стану, сну, апетиту тощо. Годі й казати про таку важливу подію, як вступ до дошкільного навчального закладу. Для організму дошкільника — це справжнє випробування адаптаційних можливостей, що інколи призводить до розвитку адаптаційного синдрому. Як йому запобігти?
14361