Яка тривалість робочого часу старшої медсестри дошкільного закладу?

14029

Запитання

Якою є норма робочого часу старшої медичної сестри дошкільного навчального закладу на день?

Відповідь

Норми робочого часу медичних працівників визначені наказом МОЗ України «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я» від 25.05.2006 № 319.

Для лікарів та середнього медичного персоналу з базовою та неповною вищою медичною освітою (за винятком тих, хто працює у шкідливих умовах праці) дитячих будинків, шкіл, дитячих садків (ясел), ліцеїв, коледжів, інших закладів та установ освіти норма робочого часу на тиждень — 38,5 год. (п. 1 пп. 1 наказу).

Тобто протягом дня старша медсестра працюватиме на посадовий оклад залежно від робочого тижня в ДНЗ:

  • 5-денного — по 7,7 год. (38,5 год. × 5 дн.)
  • 6-денного — по 6,42 год. (38,5 год. × 6 дн.).

Варто враховувати, що за Типовими штатними нормативами для дошкільних навчальних закладів кількість штатних одиниць посади старшої медсестри залежить від кількості груп.

Приміром, якщо в ДНЗ одна-дві групи, то обсяг роботи старшої медсестри зменшується вдвічі — до 19,25 год./тиждень.

Якщо ж старша медична сестра працюватиме на 1,5 ставки (8–12 груп), то тривалість роботи:

  • тижнева — 57,75 год. (38,5 год. × 1,5)
  • денна за 5-денного робочого тижня — 11,55 год. (57,75 год. ÷ 5 дн.).

Обов’язкова умова щодо роботи на 1,5 ставки: режим роботи закладу має відповідати тривалості щоденної роботи старшої медичної сестри з урахуванням перерви на обід.

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Як вести ділове спілкування у месенджерах

Viber, WhatsApp, Facebook Messenger — месенджери — нині використовують не лише для особистого спілкування. З їх допомогою вирішують і робочі питання. Дізнайтеся, як використовувати ефективно.
7465

Працівники втратили інтерес до роботи: яку модель мотивації обрати

Ви постійно мотивуєте працівників — нараховуєте премії, доплати, влаштовуєте конкурси на кращого працівника місяця. Проте, ліпше працювати вони не починають. Чому мотивація не працює? Ні, вона працює, але за умови, що вона правильно побудована. Оберіть ефективну модель мотивації ваших працівників
14590

Спеціальне навчання з охорони праці працівників

У керівників закладів освіти часто виникають питання, пов’язані з навчанням працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, як-от працівника котельні, працівників, які виконують роботи на висоті тощо. Яке навчання таким працівникам закладу потрібно проводити? Як це врегульовано у законодавстві? Роз’яснення експерта читайте далі.
3912

Тривалість і оплата щорічної відпустки вихователя дошкільного закладу

Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та ЗУ «Про відпустки». Визначмо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя і які механізми її оплати
56666

Правила надання відпусток під час воєнного стану

Згадаємо, які правила надання відпусток без збереження зарплати та чи враховувати період військової служби до стажу для щорічної відпустки. Про це і більше — дізнайтеся від експерта.
9659