Батьки просять вихователя давати дитині піґулки: як учинити?

6982

Запитання

Після хвороби дитина повернулася в дошкільний заклад. Батьки звернулися до вихователя з проханням давати їй лікарські засоби, що призначив лікар. Чи може вихователь виконувати таке прохання? Чи, можливо, ліпше направити батьків до медичної сестри дошкільного закладу?

Відповідь

Законодавством видача працівниками дошкільного закладу лікарських засобів дитині (яка нещодавно перехворіла) не передбачена.

У посадовій інструкції вихователя не йдеться про обов’язок здійснювати будь-які лікувальні процедури. Тут усе ясно.

Чи може медсестра закладу?

Медична сестра може проводити хіба що вітамінізацію дітей, і то за призначенням лікаря-педіатра. Так визначено пунктом 1.31 Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах.

У посадовій інструкції старшої медичної сестри ДНЗ передбачають такі функції, як:

  • здійснення щоденного огляду дітей
  • контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм
  • контроль якості харчування
  • проведення санітарно-просвітницької роботи.

До обов’язків, що стосуються лікувальних процедур, належить лише:

  • проведення профілактичних щеплень за призначенням лікаря
  • придбання вітамінів, медикаментів й іншого медичного обладнання та інвентарю для комплектування аптечки першої медичної допомоги.

Тож видавати лікарські засоби дітям після хвороби навіть за наявності довідки від лікаря з відповідними рекомендаціями сестра медична, а тим паче вихователь, не зобов’язані.

З огляду на це сестра медична може порадити батькам за можливості залишити дитину, яка приймає лікарські засоби, вдома, навіть якщо лікар у довідці вказав, що вона здорова.

З відповіді Тетяни СОМОВОЇ,
головного спеціаліста відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
для журналу «Медична сестра дошкільного закладу»

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи можна дивитися мультики в дитсадку

Заставши вихователя і дітей за переглядом мультиків, батьки, звісно, промовчать… Але обов’язково викладуть цю «зраду» в соцмережах. Що кажуть основні нормативні документи про перегляд мультиплікаційних фільмів у закладі дошкільної освіти?
25241

Прийом дітей в інклюзивну групу ЗДО

Дітям з особливими освітніми потребами дошкільного віку гарантоване законом право здобувати освіту в інклюзивних групах закладів дошкільної освіти за місцем проживання. Як комплектують інклюзивні групи та які документи подають батьки
71220

Як організувати фізкультурно-оздоровчу роботу в закладі дошкільної освіти

Фізкультурно-оздоровчу роботу в дошкільних закладах проводять, аби забезпечити рухову активність дітей та сприяти їхньому повноцінному фізичному розвитку. Розглянемо основні завдання
28419

Комплектування груп — статутна діяльність дошкільного закладу

Де врегульовують питання діяльності груп щодо їх комплектування, наповнюваності, режиму перебування дітей у них? У статуті дошкільного навчального закладу. Зорієнтуйтеся до початку нового навчального року, чи все гаразд
59689