Що пропустили між ДНЗ і Новою українською школою?

2591

Запитання

Зі ЗМІ та з офіційних повідомлень МОН складається враження, що головне завдання нині — реформувати українську школу. Але не полишає відчуття: щось упущено. Але що?

Відповідь

Наступний навчальний рік розпочнуть за формулою Нової української школи. За її реалізації очікують нового випускника — особистість, патріота, інноватора.

Що ж такого у формулі?

Основний акцент — на компетентнісному змісті освіти. Також серед дев’яти компонент формули — дві «нові» цінності:

  • дитиноцентризм
  • наскрізний процес виховання, заснований на цінностях.

Задля реалізації формули вчитель-наставник має відійти в минуле, а на заміну — вчитель-партнер, коуч, модератор, який взаємодіє з батьками та учнями заради максимального розкриття дитячих здібностей.

Одначе компетентнісний підхід у дошкільній освіті вже п’ять років (!) реалізовують за оновленим Базовим компонентом. Перед вступом до школи дитина має набути певного сумарного показника компетенцій, що гарантують наступність між дошкільною та початковою освітою. І тут щось випадає…

Два роки тому ми запитали у педагогів-науковців та педагогів-практиків, чия і чи є проблема наступності дошкільної та початкової освіти? Доктор педагогічних наук Наталія Гавриш зауважила:

  • сам школяр не бачить своєї кінцевої цілі в учінні.

Саме тому діти мають навчатися самостійно здобувати знання ще в дитсадку.


Очікуйте!

У 2017/2018 навчальному році в дошкіллі запровадять програму «Впевнений старт» у новій редакції.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12365

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
73108

Як підготувати презентацію та не згаяти на неї день

Презентацію можна продемонструвати на екрані для всієї аудиторії, надіслати особисто та навіть додати у свій блог. У будь-якому випадку педагог прагне зробити її гарною, а отже витрачає на це багато часу. Скористайтеся порадами, щоб оформити презентацію швидко та якісно
4069

Мотивація до самоосвіти вчителів

Характерна ознака професії вчителя — необхідність професійного розвитку упродовж усього періоду фахової діяльності. Поняття «професійний розвиток» визначають як зростання професійних досягнень у результаті накопичення нового й систематичного перегляду вже наявного практичного досвіду
17902