Чи можна старшій медсестрі підвищити оклад до 7-го тарифного розряду

1273

Запитання

Загальний медичний стаж старшої медичної сестри дошкільного закладу — 18 років. Оскільки вона не має категорії, її працю оплачують за 6-им тарифним розрядом. Чи можна медсестрі встановити 7-й тарифний розряд?

Відповідь

Згідно з підпунктом 2.2.8 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення (затв. наказом Мінсоцполітики України та МОЗ України від 05.10.2005 № 308/519), 7-му тарифному розряду = друга кваліфікаційна категорія.

Присвоюють її молодшим спеціалістам з медичною освітою, які:

  • мають стаж роботи за спеціальністю не менше 5 років
  • набули необхідного практичного досвіду, добру теоретичну і практичну підготовку
  • пройшли курси підвищення кваліфікації
  • володіють знаннями із суміжних дисциплін
  • сумлінно виконують свої обов’язки
  • беруть активну участь у пропаганді здорового способу життя.

Положенням про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою (затв. наказом МОЗ України від 23.11.2007 № 742) атестацію таких спеціалістів визначено як право.

Тож якщо старша медична сестра забажає отримувати посадовий оклад за вищим тарифним розрядом, то їй необхідно пройти:

  • курси підвищення кваліфікації
  • атестацію.

Медико-педагогічний контроль

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Як вести ділове спілкування у месенджерах

Viber, WhatsApp, Facebook Messenger — месенджери — нині використовують не лише для особистого спілкування. З їх допомогою вирішують і робочі питання. Дізнайтеся, як використовувати ефективно.
7397

Працівники втратили інтерес до роботи: яку модель мотивації обрати

Ви постійно мотивуєте працівників — нараховуєте премії, доплати, влаштовуєте конкурси на кращого працівника місяця. Проте, ліпше працювати вони не починають. Чому мотивація не працює? Ні, вона працює, але за умови, що вона правильно побудована. Оберіть ефективну модель мотивації ваших працівників
14466

Спеціальне навчання з охорони праці працівників

У керівників закладів освіти часто виникають питання, пов’язані з навчанням працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, як-от працівника котельні, працівників, які виконують роботи на висоті тощо. Яке навчання таким працівникам закладу потрібно проводити? Як це врегульовано у законодавстві? Роз’яснення експерта читайте далі.
3882

Тривалість і оплата щорічної відпустки вихователя дошкільного закладу

Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та ЗУ «Про відпустки». Визначмо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя і які механізми її оплати
56489

Правила надання відпусток під час воєнного стану

Згадаємо, які правила надання відпусток без збереження зарплати та чи враховувати період військової служби до стажу для щорічної відпустки. Про це і більше — дізнайтеся від експерта.
9607