Чи можна директора школи прийняти на роботу за контрактом

3917

Запитання

Селищна райдержадміністрація після конкурсу на посаду директора загальноосвітнього навчального закладу запропонувала переможцеві укласти контракт. Але це суперечить законодавству, чи не так?

Відповідь

Так. Майже так.

Трудове законодавство визначає контракт як особливу форму трудового договору. За такого тлумачення застосування контракту обмежене — суто у випадках, передбачених законами України.

Контракт із керівником має:

  • сприяти ініціативності та самостійності
  • враховувати індивідуальні особливості та професійні навички
  • підвищувати правову та соціальну захищеність.

Стаття 20 чинного Закону України «Про освіту» вказує на укладення контракту з керівниками навчальних закладів державної форми власності.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати


Керівника навчального закладу комунальної форми власності призначають на посаду рішенням органу управління освітою на рівні:

  • обласному
  • міському
  • районному.

Таке рішення завчасно узгоджують із місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Стаття 54 Закону України «Про освіту» вказує на укладення контракту з педагогічними працівниками як одну з можливих, але не обов’язкових, форм трудового договору.

Як бачимо, контрактна форма трудового договору застосовна лише стосовно керівників навчальних закладів, що перебувають у державній власності.

Натомість контракт із директором комунальної школи можна укласти лише за його згоди. При цьому умови контракту мають бути незгіршими, ніж гарантовані законодавством та колективним договором. Інакше такий контракт визнають недійсним.

Контрактну форму трудового договору не можуть запроваджувати:

  • центральні та місцеві органи виконавчої влади
  • органи місцевого самоврядування
  • через колективні договори й угоди та інші локальні нормативні акти.

Окрім того, за пп. 5.3.6. Галузевої угоди на 2016-2020 роки недопустима ініціатива органів місцевого самоврядування укладати в односторонньому порядку трудовий договір у формі контракту з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми.

Зауважте!

У проекті Закону про освіту, який очікують ухвалити влітку, вказано: «Щодо керівників закладів освіти застосовується контрактна форма трудового договору».

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Як вести ділове спілкування у месенджерах

Viber, WhatsApp, Facebook Messenger — месенджери — нині використовують не лише для особистого спілкування. З їх допомогою вирішують і робочі питання. Дізнайтеся, як використовувати ефективно.
7372

Який він – сучасний керівник закладу освіти?

Креативний, самодостатній, розуміє як створити комфортний освітній простір у закладі, реалізовує успішні ідеї щодо покращення якості освіти, забезпечує умови для самореалізації дітей та педагогів. Впізнаєте себе? Тоді ви ідеально підходите на посаду керівника. Та це ще не всі характеристики. Детальніше - у публікації.
22528

Працівники втратили інтерес до роботи: яку модель мотивації обрати

Ви постійно мотивуєте працівників — нараховуєте премії, доплати, влаштовуєте конкурси на кращого працівника місяця. Проте, ліпше працювати вони не починають. Чому мотивація не працює? Ні, вона працює, але за умови, що вона правильно побудована. Оберіть ефективну модель мотивації ваших працівників
14424