Вихователя переведено на посаду вихователя-методиста: чи зберігається кваліфікаційна категорія

3347
Автор
експерт з питань освіти, Київ

Запитання

Вихователя ЗДО, який має кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії», у січні 2025 року перевели на посаду вихователя-методиста цього самого ЗДО. Чи зберігається на новій посаді кваліфікаційна категорія, присвоєна працівникові за результатами попередньої атестації?

Відповідь

Вихователя перевели на нову посаду у січні 2025 року. Отже, це відбулося після набрання чинності наказом МОН від 10.09.2024 № 1277, яким було затверджено зміни до Положення про атестацію педагогічних працівників, а значить слід керуватися нормами наказу МОН № 1277.

Підпунктом 1 пункту 2 наказу МОН від 10.09.2024 № 1277 установлено, що кваліфікаційні категорії, педагогічні звання, присвоєні до набрання чинності цим наказом, є дійсними до атестації педагогічних працівників, проведеної згідно з Положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом МОН від 09.09.2022 № 805 (у редакції наказу МОН від 10.09.2024 № 1277).

Згідно з пунктом 14 розділу І Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 09.09.2022 № 805, у разі переведення (призначення) педагогічного працівника на іншу посаду в тому самому чи в іншому закладі освіти за ним зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційна категорія та педагогічне звання до наступної атестації.

Атестують таких педагогічних працівників не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.

Отже, при переході педагогічного працівника закладу дошкільної освіти з посади вихователя на посаду вихователя-методиста за ним зберігається кваліфікаційна категорія, присвоєна йому за результатами атестації на посаді вихователя. Проте цей педагогічний працівник підлягає атестації — черговій або позачерговій — у найближчі два роки з дати переходу на посаду вихователя-методиста.

Атестація педагогів дошкільного закладу

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дитсадок для всіх: як ефективно впровадити інклюзію в дошкільному закладі

Дітям з особливими освітніми потребами дошкільного віку гарантоване законом право здобувати освіту в інклюзивних групах закладів дошкільної освіти. Як комплектують інклюзивні групи та які документи подають батьки - розглядаємо в статті
85170

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71853

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8110