Вихователя переведено на посаду вихователя-методиста: чи зберігається кваліфікаційна категорія

2966
Автор
експерт з питань освіти, Київ

Запитання

Вихователя ЗДО, який має кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії», у січні 2025 року перевели на посаду вихователя-методиста цього самого ЗДО. Чи зберігається на новій посаді кваліфікаційна категорія, присвоєна працівникові за результатами попередньої атестації?

Відповідь

Вихователя перевели на нову посаду у січні 2025 року. Отже, це відбулося після набрання чинності наказом МОН від 10.09.2024 № 1277, яким було затверджено зміни до Положення про атестацію педагогічних працівників, а значить слід керуватися нормами наказу МОН № 1277.

Підпунктом 1 пункту 2 наказу МОН від 10.09.2024 № 1277 установлено, що кваліфікаційні категорії, педагогічні звання, присвоєні до набрання чинності цим наказом, є дійсними до атестації педагогічних працівників, проведеної згідно з Положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом МОН від 09.09.2022 № 805 (у редакції наказу МОН від 10.09.2024 № 1277).

Згідно з пунктом 14 розділу І Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 09.09.2022 № 805, у разі переведення (призначення) педагогічного працівника на іншу посаду в тому самому чи в іншому закладі освіти за ним зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційна категорія та педагогічне звання до наступної атестації.

Атестують таких педагогічних працівників не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.

Отже, при переході педагогічного працівника закладу дошкільної освіти з посади вихователя на посаду вихователя-методиста за ним зберігається кваліфікаційна категорія, присвоєна йому за результатами атестації на посаді вихователя. Проте цей педагогічний працівник підлягає атестації — черговій або позачерговій — у найближчі два роки з дати переходу на посаду вихователя-методиста.

Атестація педагогів дошкільного закладу

Телеграм Педрада запрошення

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту
53991