Чи можна присвоїти педагогічне звання одночасно з кваліфікаційною категорією
Запитання
Чи можна присвоювати педагогічне звання «вчитель-методист» («вихователь-методист») одночасно із присвоєнням кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»?
Відповідь
Так, педагогічне звання «вчитель-методист» або «вихователь-методист» можна присвоювати одночасно з кваліфікаційною категорією «спеціаліст вищої категорії».
12 запитань і відповідей про атестацію
Педагогічні звання «учитель-методист», «вихователь-методист» (крім педагогічних працівників, які працюють у закладах дошкільної освіти), присвоюються (підтверджуються) педагогічним працівникам, які працюють на відповідних посадах та які за результатами попередньої атестації мають кваліфікаційну категорію не нижче ніж «спеціаліст вищої категорії» (для працівників, педагогічні посади яких не передбачають присвоєння кваліфікаційної категорії – найвищий, встановлений відповідно до посади, тарифний розряд), вищу освіту та стаж роботи понад 5 років. Це визначено пунктом 10 розділу І Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 09.09.2022 № 805, з урахуванням змін, внесених наказом МОН від 10.09.2024 № 1277.
Тобто лише за наявності кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» може бути підтверджено цю кваліфікаційну категорію та присвоєно педагогічне звання «учитель-методист» чи «вихователь-методист». Однак одночасне присвоєння вищої кваліфікаційної категорії та педагогічного звання «учитель-методист» чи «вихователь-методист» вчителям та вихователям, зокрема груп продовженого дня, не є неможливим.
При цьому така атестація може бути позачерговою, за ініціативою педагогічного працівника.
Пунктом 11 розділу І Положення про атестацію встановлено, що кваліфікаційні категорії та педагогічні звання присвоюються за результатами атестації як правило послідовно. Словосполучення «як правило» означає необов’язковість такої послідовності.
