Від військового проєкту до глобальної мережі: світ відзначає День народження Інтернету

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
17 травня — День народження Інтернету: як з’явилася всесвітня павутина

Цікаві факти про День народження Інтернету


Щороку 17 травня світ відзначає День народження Інтернету — дату, коли в 1991 році був затверджений єдиний стандарт World Wide Web, що став основою сучасної глобальної мережі. Саме цього дня інтернет набув звичної форми: з веб-сторінками, браузерами та гіпертекстовими посиланнями.

📲 Педрада. Новини. Телеграм

Спочатку Інтернет створювали для військових потреб, однак згодом технологія стала доступною для всіх. Сьогодні його використовують щодня мільярди людей у всьому світі: для роботи, навчання, спілкування, покупок чи розваг.

Хоча Інтернет не має одного конкретного винахідника, ключову роль у його розвитку відіграв Тімоті Бернерс-Лі, науковець із Європейської організації ядерних досліджень (CERN). У 1989 році він розпочав роботу над проєктом World Wide Web — першою системою гіпертекстових веб-сторінок. Йому ж належать розробки таких важливих складових інтернету, як:

  • перший веб-сервер CERN HTTPd,
  • перший браузер і редактор веб-сторінок,
  • мова HTML,
  • протокол HTTP,
  • система адресації URL.

Ідея створення глобальної інформаційної мережі, до речі, виникла ще в минулому столітті. Один із перших, хто мріяв про подібну систему, був Нікола Тесла, який ще на початку ХХ століття працював над передачею радіосигналів і енергії на великі відстані.

Наразі, через понад 60 років після перших експериментів, Інтернет став невіддільною частиною нашого життя і продовжує стрімко розвиватися, відкриваючи нові горизонти для людства.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вибір підручників: що потрібно знати керівництву школи та вчителям

Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
90

Внутрішня система забезпечення якості освіти: як школа гарантує якісну освіту?

Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
414

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11230

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
21648

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді