Простори безпеки: у Дніпропетровській області з'явилися 10 нових освітніх центрів

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
На Дніпропетровщині відкрили 10 нових Цифрових освітніх центрів для дітей

Нові цифрові центри допомагають дітям подолати освітні втрати

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: червень 2025
   Скачати  

             

У Дніпропетровській області створили десять нових Цифрових освітніх центрів для позашкільного навчання дітей. Відповідна ініціатива реалізована благодійним фондом savED у межах проєкту ЮНІСЕФ за фінансової підтримки Європейського Союзу, урядів Люксембургу та Норвегії.

📲 Педрада. Новини. Телеграм

Ці простори з'явилися в громадах, де через війну неможливе повноцінне очне навчання — школи пошкоджені, існують перебої з електропостачанням, доступом до інтернету чи нестача цифрової техніки. Нові центри забезпечені всім необхідним для онлайн- та офлайн-освіти: сучасними комп’ютерами, навушниками, роутерами, меблями, а також мають зони для дозвілля — мінібібліотеку, ігри та канцелярію.

«Центр допоможе адаптувати дітей до офлайн-навчання, якого вони були позбавлені з початку повномасштабної війни. А ще — сучасна техніка: у нас тепер є інтерактивна дошка, з якою працює вчитель інформатики», — розповіла Ірина Бондаренко, директорка ліцею у Нікопольському районі, на базі якого відкрили один із центрів.

Центри працюють безкоштовно для всіх школярів громади, незалежно від місця навчання. У розкладі — гуртки, неформальні заняття, STEM, програма з подолання освітніх втрат ("кетчапи"). За словами співзасновниці фонду savED Анни Пуцової, у 2024 році діти, які пройшли повний курс цієї програми, покращили навчальні результати в середньому на 84%.

«Освіта — це не лише знання, а й емоційна підтримка, розвиток і майбутнє. Нові центри — це відповідь на виклики воєнного часу, коли майже 40% дітей в Україні навчаються виключно онлайн або у змішаному форматі. Ми створюємо безпечні простори, які залишаться з нами на десятиліття», — зазначив Фредерік Лінкнехт, керівник освітніх програм ЮНІСЕФ в Україні.

Простори безпеки: Дніпропетровська область

Формат цифрових центрів уже довів свою ефективність на Дніпропетровщині — з 2023 року тут працюють 20 таких локацій, створених у співпраці savED та ЮНІСЕФ.

У 2025 році ініціативу планують розширити на Запорізьку область, а також створити освітній центр для професійного розвитку освітян у Кривому Розі.

За матеріалами savED

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Більше сонця, більше руху: чому літо – найкращий час для фізичного виховання дошкільнят

Одним із найважливіших завдань у літній період є оздоровлення дітей. Забезпечте максимальне перебування дошкільників на свіжому повітрі, рухову діяльність, систематичне загартування, раціональне харчування. Дізнайтеся про основні напрямки фізичного виховання в ЗДО
14210

Інтерактивні методи навчання для усіх: від дошкільників до педагогів

У чому полягає інтерактивне навчання та які інтерактивні методи використовувати в роботі з дошкільниками, учнями й педагогами. Принципи, завдання, класифікації, приклади інтерактивних методів навчання
216813

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення і тематику батьківських зборів
46126

Свято Івана Купала в дитсадку

Свято Івана Купала в дитсадку: традиції, символи, сценарії. Як адаптувати народні традиції до сучасних умов та провести з дітьми забаву
13256

Блог вчителя початкових класів: як почати і не зупинитися на півдорозі

Аналізуємо блоги вчителів, їхні завдання, зміст і оформлення. З'ясуєте, на які їхні особливості як медіаресурсів варто зважати. Це дасть змогу на перспективу вести блог учителя без зайвих зусиль і так довго, скільки буде потрібно.
83

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді