Простори безпеки: у Дніпропетровській області з'явилися 10 нових освітніх центрів

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
На Дніпропетровщині відкрили 10 нових Цифрових освітніх центрів для дітей

Нові цифрові центри допомагають дітям подолати освітні втрати

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: травень 2025
   Скачати  

             

У Дніпропетровській області створили десять нових Цифрових освітніх центрів для позашкільного навчання дітей. Відповідна ініціатива реалізована благодійним фондом savED у межах проєкту ЮНІСЕФ за фінансової підтримки Європейського Союзу, урядів Люксембургу та Норвегії.

📲 Педрада. Новини. Телеграм

Ці простори з'явилися в громадах, де через війну неможливе повноцінне очне навчання — школи пошкоджені, існують перебої з електропостачанням, доступом до інтернету чи нестача цифрової техніки. Нові центри забезпечені всім необхідним для онлайн- та офлайн-освіти: сучасними комп’ютерами, навушниками, роутерами, меблями, а також мають зони для дозвілля — мінібібліотеку, ігри та канцелярію.

«Центр допоможе адаптувати дітей до офлайн-навчання, якого вони були позбавлені з початку повномасштабної війни. А ще — сучасна техніка: у нас тепер є інтерактивна дошка, з якою працює вчитель інформатики», — розповіла Ірина Бондаренко, директорка ліцею у Нікопольському районі, на базі якого відкрили один із центрів.

Центри працюють безкоштовно для всіх школярів громади, незалежно від місця навчання. У розкладі — гуртки, неформальні заняття, STEM, програма з подолання освітніх втрат ("кетчапи"). За словами співзасновниці фонду savED Анни Пуцової, у 2024 році діти, які пройшли повний курс цієї програми, покращили навчальні результати в середньому на 84%.

«Освіта — це не лише знання, а й емоційна підтримка, розвиток і майбутнє. Нові центри — це відповідь на виклики воєнного часу, коли майже 40% дітей в Україні навчаються виключно онлайн або у змішаному форматі. Ми створюємо безпечні простори, які залишаться з нами на десятиліття», — зазначив Фредерік Лінкнехт, керівник освітніх програм ЮНІСЕФ в Україні.

Формат цифрових центрів уже довів свою ефективність на Дніпропетровщині — з 2023 року тут працюють 20 таких локацій, створених у співпраці savED та ЮНІСЕФ.

У 2025 році ініціативу планують розширити на Запорізьку область, а також створити освітній центр для професійного розвитку освітян у Кривому Розі.

Як нові центри повертають дітям можливість якісно навчатися

За матеріалами savED

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103776

Свідоцтво досягнень — оцінювання учнів за вимогами НУШ

Свідоцтво досягнень — документ, який дає розгорнуте уявлення про навчальний поступ дитини в школі. У яких класах НУШ цей документ обов'язковий та як його заповнювати — читайте у статті та скачуйте шаблони свідоцтв
329598

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів за вимогами НУШ

Розуміння критеріїв оцінювання – ваш ключ до ефективного навчання. У цій статті ви знайдете відповіді на питання, як оцінювати знання учнів, як це працює в різних класах і форматах навчання, та як зробити цей процес справедливим і зрозумілим для кожного. Читайте далі, щоб опанувати інструменти, які допоможуть вашим учням досягати кращих результатів!
260637

Коректурні таблиці в роботі з дошкільниками

Приклади коректурних таблиць із описом роботи з ними. Використовуйте в роботі з дошкільниками, щоб розвивати в них увагу, мовлення, пам'ять, мислення, здатність встановлювати зв'язки між предметами та явищами довкілля
1614

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді