Шмигаль відповів на петицію про зарплати вчителям: чому петицію про 1000$ для освітян відхилили

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
«Потребуватиме додаткових видатків», — Шмигаль відповів на петицію про підвищення зарплати вчителям

Петиція про підвищення зарплат вчителям

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: квітень 2025
   Скачати  

             

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль надав відповідь на електронну петицію щодо підвищення заробітної плати педагогічним працівникам. Відповідь оприлюднено на сайті Кабінету Міністрів України.

Про новий профстандарт для вчителя

Петицію, авторкою якої є Надія Коток, було зареєстровано 15 січня 2025 року. У ній пропонувалося встановити зарплату вчителям на рівні 1000–1500 доларів, як у європейських країнах. 

Серед аргументів — перевантаженість працівників освіти, висока відповідальність професії, інфляція, плинність кадрів і відставання вчительських окладів від середнього рівня по країні.

У відповіді Прем’єр-міністр підкреслив, що в умовах воєнного стану суттєве підвищення заробітної плати є складним через обмеженість ресурсів. 

«Зазначене підвищення потребуватиме значних додаткових видатків з бюджетів усіх рівнів, що під час воєнного стану проблематично, оскільки всі власні надходження бюджету спрямовуються на потреби Сил безпеки та оборони», — йдеться у відповіді Шмигаля.

Водночас він повідомив, що уряд вживає заходів для поетапного збільшення оплати праці освітян. 

Зокрема, з 1 січня 2025 року вчителі отримують щомісячну доплату у розмірі 1300 гривень. А з 1 вересня і до кінця календарного року, в якому скасують воєнний стан, ця доплата зросте до 2600 гривень.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг якості освіти у ЗЗСО

Які види, методи та форми моніторингу якості освіти є? Хто може ініціювати та проводити моніторинг якості освіти?
33568

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5374

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
97163

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
104245

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді